6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
Mindenekelőtt fontos tisztázni, hogy a hörcsög valójában hány éves. Tehát 1,5 éve került Önhöz vagy ténylegesen 1,5 éves, azaz Önnél született. A hörcsögök átlagéletkora 2-3 év. Ha már két éves elmúlt akkor egy igazán öreg hörcsögnek számít. A kezelésnél ezt mindenféleképp figyelembe kell venni. Amint azt írta is, a tünetekből cukorbetegség gyanítható, azonban a többi tünet okának kiderítéséhez további vizsgálatokra lenne szükség. Ha hörcsöge idős és úgy véli, hogy nagyon szenved, abban az esetben a végleges elaltatást javaslom.
A csőr visszafelé nem fog nőni. Rágással koptathatja, amihez kérges faágak, puhafa lécek a legalkalmasabbak (pl. ülőrúdnak, mászófának). Ha a túlnövés olyan mértékű, hogy ez már zavarja a madarat is, akkor éles ollóval, csipesszel visszavágható, a csőrben húzódó vérérig. Mivel az aratingák többségének fekete a csőre, így a vérér valószínűleg nem látható, még átvilágítva sem. Ez esetben az elkeskenyedett részből csak 2-3 mm-t érdemes visszavágni, majd ha szükséges, a művelet pár hét múlva megismételhető. Az esetleges kivérzés fültisztító pálcikára cseppentett Betadinnal fertőtleníthető.
Egy kan kutya mindig képes a párzásra, - a jelenséget a szuka kutya tüzelése válthatja ki, ellenben azt írta, hogy "nem lehet neki". Ebből meg bátorkodom arra következtetni, hogy a szuka kutya ivartalaníttatva van. (?) Hasonló esetekben nem a különzárás a megoldás, - az már csak az emberi tehetetlenség kimutatása. Véleményem szerint a kan kutya túlzott szexuális dominanciája valószínűleg a hiányzó rangsorból, elkényeztetésből vagy "elemberesítésből" ered, esetleg a szuka kutya álvemhességi tüneteire reagál. Ezeken a tartási körülmények megváltoztatásával, a kan kutya ivartalanításával, a dominancia csökkentésére irányuló tréninggel és a rangsor beállításával lehet változtatni. Az esetleges álvemhesség tünetei homeopatikus szerekkel jól kezelhetőek.
Lehet, hogy Ön nem látja, de valami még is változhatott (illatanyag, idegen állat, paraziták, stb.) Az Önök helyében én beengedném a házba. Gondolom vadászni nem járnak vele, házőrzésre nem igazán alkalmas fajta, - akkor minek is van kint ! Éljen a társállat tartás ! Vesszenek a kutyáknak emberek által gyártott ´műproblémák´ !
Kezdésnek túl gyorsan és alaposabb tervezés nélkül telepítette be az akváriumot, de nagyon pozitív, hogy érdeklődik és jobban akarja csinálni! Mindenképpen javasolnám egy akvarisztikáról szóló könyv (pl. Horn Péter-Zsilinszky Sándor: Akvarisztika) alaposabb átfutását a következő betelepítés előtt. Alaposabb leírás nélkül (szűrés, telepítési körülmények, vízcserék és akváriumi takarítások módja és rendszeressége, beteg halakon látható külső jelek stb.) sajnos nem lehet megmondani, hogy miben pusztulhattak el a halak, így azt sem, hogy a fertőzés veszélye a többi halnál mennyire valószínű. Ennek megállapításáig azonban semmiféle gyógyszeres kezelést nem szabad megkezdeni, különben csak a mérgezést kockáztatja, és az ebből fakadó még jelentősebb pusztulást a gyógyulás helyett!