6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
Lehetséges, hogy az ivarzás fellobbantja a territoriális és hierarchikus küzdelmeket, ezért ellenséges a kicsivel az idősebb macska. Szerintem mindkettő ivartalanítása lenne a célszerű, mert akkor nem állna be újabb egyensúlytalanság a nemiségekben.
Nagyon sok oka lehet a túlzott szőrhullásnak, pl. vitaminhiány, bőrgyulladás (gombás, baktériumos), ekcéma (allergia), parazitózis (rühösség, tetvesség stb.), tápanyagellátási zavar... Ezt nem lehet így a távolból megítélni, ezért javasolnám, hogy mutassa meg állatorvosnak!
Ha a hím egér is eléri az ivarérett kort, garantáltan nem lesz gond a szaporulattal! Egyébként a nőstényeknél sincsenek kifejezetten feltűnő jelei az ivarzásnak!
Állatoknál nincs "aranyér" betegség. Ennek anatómiai okai vannak. Ha valami "kitüremkedést" lát a végbél tájékán, az végbélelőesés lehet. Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mert ez komoly betegség!
Van remény a gyógyulásra, bár súlyos a betegség. Akár otthon is érdemes szájon át paraffinolajat beadni neki (patikában kapható) ebbe is bele lehet törni a széntablettát és kis fecskendővel beadogatni, de az orvoshoz mindenképpen vissza kell vinni, mert ott kap görcsoldót, fájdalomcsillapítót és egyéb gyógyszereket.