6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
Mindenekelőtt az új helyen lévő macskákat kell kikezelni a betegségekből. Az új helyet minden egyes macska másként fogadja majd. Sok-sok türelemre (és időre) lesz szükség. Eleinte zárva (házban) kell majd tartani őket (heteket jelenthet). Ha a házat elfogadják, belakják (otthonosan mozognak), akkor jöhet a kiszoktatás (nyitott ajtó). A bemenekülés lehetőségét (és a felügyeletet) eleinte biztosítani kell. Feltétlenül érdemes lesz az új hely állatorvosával felvenni a kapcsolatot.
Kedves Gazdi! Kutyusának kistestű kutyának való kölyök tápot 1 éves koráig kell ennie, majd 1 éves korban lehet váltani felnőtt, kistestű kutyának való tápra. Feltehetően nőstény kutyáról beszélünk, ezért akár már most, de mindenképp az első tüzelés előtt, kb 6 hónapos korában ajánlanám az ivartalanítást, ugyanis a nem ivartalanított kutyákban sokkal gyakoribb az emlődaganat, álvemhesség, gennyméhűség kialakulásának az esélye. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet Csapata
Ha nem akarnak utódokat és végleges megoldást szeretnének akkor az ivartalanítást javaslom. Átmeneti megoldásként a tüzelést gátló injekció is megoldást jelent.
A műtét technikailag megoldható, de elvégezni mégsem szabad. Ennek oka, hogy a probléma öröklődő, és ezért ezeket a kutyákat a tenyésztésből ki kell zárni. Ha műtéttel az elváltozást korrigáljuk, a kutya kiállításon esetleg jól szerepel, tenyészállat lesz belőle, és a kölykeinek örökíti a rejtett heréjűségre való hajlamot. Aki ilyen műtétet végez hazánkban, az állatorvosi etikai vétséget követ el, és az új állatvédelmi törvény alapján talán még törvényt is sért. Szintén törvényt sért az, aki ilyen kutyát tenyésztésbe vesz. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Sajnos ez egy olyan probléma, aminek ritkán van jó és tartós megoldása. A legyek alapvetően a sebekből szivárgó váladékra jönnek (ezt már kilométerekről megérzik), de aztán már saját maguk is újabb sebeket ejtenek, ez viszont további legyeket vonz oda. Csodaszerek nincsenek! Állatpatikákban többféle szer kapható (pl. a Federol olaj), de azt, hogy az adott állatban melyik lesz hatékony, előre nem igen lehet megjósolni. Meg lehet próbálkozni a Kubatol spray-el is, ezt a legyek nagyon nem szeretik, de ez sem minden állatnál válik be. Fontos a környezetben is a legyek ritkítása (pl. hatásos légycsapdákkal, légyfogókkal), mert minél több legyet fog meg a csapda a kutyakörül, annál kevesebb tudja a fülét csípni. Ma már kaphatók olyan élősködők elleni cseppek is, amelyeknek elvileg riasztó hatása is van az állaton, esetleg ezt is ki lehet próbálni, bár sokat nem szabad várni (de egy próbát megér).