6646. Hogyan gondozzuk idős cicánkat?
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Az idős macskák gondozása némi figyelmet és odaadást igényel, hogy biztosítsuk, hogy kényelmesen és egészségesen éljenek. Összegyűjtöttünk néhány tippet!
Egy kutya etetése havonta átlagosan mintegy 12 ezer forintba kerül; jelenleg tízből négy magyar tart kutyát otthon, a legtöbben közülük egy kutyáról gondoskodnak - derül ki a Cofidis reprezentatív kutatásából.
A magyar beatzene hőskora címmel jótékonysági koncertet rendez a Rex Kutyaotthon Alapítvány február 2-án az újpesti UP Rendezvénytéren. A koncert teljes bevételét a most épülő Felelős Állattartás Háza befejező munkálataira fordítják - tájékoztatta az alapítvány csütörtökön az MTI-t.
Újra beköszönt a zord időjárás, mely számos állatfajra veszélyt jelenthet, beleértve a háziállatokat, a haszonállatokat és a vadon élő állatokat is, ezért ebben az időszakban ők is fokozott figyelmet igényelnek - közölte az állatvédelmi cselekvési terv kidolgozásáért és végrehajtásáért felelős kormánybiztos.
A kerecsensólyom lett az év madara 2024-ben - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME), amely szerint a faj megőrzésében óriási a magyar természetvédelem felelőssége, mert a kerecsensólyom kontinentális szinten is kiemelkedő természeti értékünk.
A leggyakoribb bőrbetegségért mikroszkopikus méretű atkák a felelősek. Az atkákkal való fertőzöttség gyakran szőrhullással jár. A tünetek elsőként a fejen és a lapockák környékén jelentkezinek és kezelés nélkül innen terjednek át a test többi részére. A betegségben szenvedő állatok nyugtalanok, mert a betegség viszketéssel jár. A kezelés mielőbbi elkezdése nagyon fontos. Sikeresen alkalmazható gyógyszere van, melyet injekció formájában ad be az állatorvos, aki a tünetek okát először természetesen meghatározza a bőrről vett kaparékot mikroszkóp alatt megvizsgálva. A diagnosztizálás után injekciót ad be, melyet 3 hetente ismétel, míg tünetmentes nem lesz az állatka. Közben tengerimalaca ketrecét alaposan mossa ki, fertőtlenítse, nehogy újrafertőződjön. Egyes bőrbetegségek gyakran jelentkeznek a nőstényeknél a vemhesség alatt, vagy közvetlenül az ellést követően. Ezek között jellegzetes a "törött hát" szindróma, amely főként a világos szőrzetű egyedeken alakul ki, általában a melegebb hónapokban. Ez tulajdonképpen a háton végighúzódó kopasz folt kialakulását jelenti, melynek elsődleges oka a tengerimalac étrendjében keresendő. A tapasztalatok szerint ezt sokszor kukoricapehely etetése okozza. A külsőleg alkalmazott helyi bőrkezelés, vitaminok adagolása és az étrend megváltoztatása elősegíti a gyógyulást. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
Kedves Vera! A cicákra nem jellemző, hogy egyszerre szemrevaló mennyiségű vigyet igyanak. A vízfogyasztásuk attól is függ, konzerv, vagy száraz táp a főétel. (A kép alapján feltehetően nem a pincében fogott egér az.) Ugyanakkor nem tud izzadni, így a folyadékvesztesége is sokkal kisebb, mint a mienk. Ne aggódjon, az egészséges cica nem szárad ki. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Beáta! Sajnos az u.n. utazási betegséget általában nem növik ki a kutyák. Felhívnám a szíves figyelmét arra, hogy a homeopátiás kezelés "személyre" szabott. Így, látatlanban, u.n. "bevált kombinációként" a következő homeopátiás gyógyszereket javasolhatom: Cocculus, Petroleum és Tabacum, mindegyik 5 CH potenciában. Utazás előtt és ha szükséges, közben is, mindegyikből 3-3 golyócskát szájon át beadni. Örülnénk, ha beszámolna a tapasztalatairól. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
Tisztelt Gazdi! Feltételezem, hogy a bénulásos tünetek mögött takarmány váltás következtében kialakult enterobacteriális túlszaporodás okozta intoxikáció- agyvelő ödéma állt. Az étvágytalanságot a bélflóra felborulása okozza, Amennyiben hasmenés is társul az étvágytalansághoz Dyarsanil psztával, Reconvalescens pasztával, Calo-pet pasztával, bélflóra stabilizáló készítményekkel lehetne próbálkozni...
Vizeletvizsgálattal eldönthető lenne, hogy van-e valamilyen rendellenesség a vizelettel kapcsolatban. Ehhez fel kellene keresniük az állatorvosukat. Az ivartalanítás optimális időpontjára vonatkozóan a szakmán belül sincs egyetértés. Vannak, akik a korai (ivarérés előtti), vannak, akik a késői (első tüzelés után) időpont mellett voksolnak. A póráz rágcsálás ilyenkor még játék, illetve a méltatlankodás jele (még nem szeret pórázon közlekedni) jele. Idővel (ha rájön, hogy a póráz a neki is tetsző sétát jelenti számára) meg fog oldódni ez a probléma. Nem baj, ha következetesen megdorgálják, ha szájába veszi a pórázt, mert rossz szokássá válhat. Idővel az utcán is bátrabb lesz. Türelem.