6666. Skóciában is megtiltják az XL bully kutyák tenyésztését és forgalmazását
Az angliai és a walesi tilalom elrendelése után a skót kormány is megtiltja az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását.
Az angliai és a walesi tilalom elrendelése után a skót kormány is megtiltja az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását.
Mintegy 45 kis kardszárnyú delfin és palackorrú delfin vetődött partra vasárnap délután Új-Zéland északi szigetének keleti partvidékén, és mind elpusztultak - közölte hétfőn az új-zélandi Természetvédelmi Hivatal.
A költési időszak előtt, legkésőbb március végéig kellene elvégezni számos, természetvédelmi szempontból érzékeny munkát, például a fecskefészkek biztonságos eltávolítását az építési területeken, vagy a fehérgólya-fészkek biztonságossá tételét - írja hétfői közleményében a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Kutyusodnak olyan nevet válassz, ami könnyen megjegyezhető, lehetőleg 1-2 szótagból áll csak és illik a kutya személyiségére. Mutatjuk, hogy 2024-ben mik lehetnek a legnépszerűbbek!
Ha velősen szeretnénk megválaszolni a kérdést, akkor az alábbi okokat tudnánk felsorolni: 100%-ig lebomlik, magasabb a hőtároló képessége, légáteresztő, puhább a tapintása, és nem kezelték semmilyen vegyi anyaggal, így bőrbarát.
A kutyájukat mindenképpen mutassák meg hozzáértő állatorvosnak, mert csak így lehet megállapítani, hogy mi legyen a teendő vele. Ez a műtét egyébként nem tartozik a "komoly" kategóriába, viszont ha nem operáltatják meg, ez bármikor nagy gondokat idézhet elő.
Sürgősen vigyék el a kutyájukat egy másik állatorvoshoz (lehetőleg olyan helyre, ahol van röntgen is) és nézessék meg. Ne felejtsék el elmondani a 3 héttel ezelőtti előzményeket sem! (A kollégám véleményét pedig hadd ne kommentáljam...)
Kedves Andrea! Valószínűleg a hozzáállás nem jó. Egy állattól, aki állandóan elszökik, tehát nem töltött legalább 2-3 hetet BENT a terráriumban, optimális és főleg nyugodt körülmények között nem lehet elvárni, hogy egyen. Tehát, az, hogy miután visszafogta az elkóborolt állatot, berakta a terráriumba és néhány napon belül megkínált nem vezethetett eredményre. Sőt azáltal, hogy az egérrel stresszeli az eleve stresszes állatot a későbbiekben (jövőben majd) nehezíti az etetés folyamatát... Én azt javasolnám, hogy vegye ki az egeret a terráriumból, a kígyót legalább 3 hétig a terráriumon belül tartsa, optimális körülmények között... Majd, ha ez az idő letelt nyugalomban, stresszmentesen, akkor lehet próbálkozni újra az etetéssel.. És érdemes állatvédelmi okokból áttérni az előre elpusztított egérrel való etetésre. Üdv-Éva
Természetesen meg lehet tanítani a kutyust a pórázon való sétálásra, lehet, hoyg lassabban megy, mint a kölyök kutyáknál, de biztosan sikerrel járhat. Íme, néhány tipp: Pórázon sétáltatás megtanítása a kutyának Ez a parancs arra használatos, hogy pórázon vezetve kutyád békésen lépdeljen melletted, fejével a lábad mellett. Ezt a pozíciót akkor is tudnia kell tartani, ha sétálsz vele, vagy ha futsz vele.Semmiképpen sem húzhatja a pórázt, mert ez azt jelentené, hogy ő vezet téged, ő visz sétára téged.1. Ültesd le a bal oldaladra. Bal kezeddel fogva a pórázt, tartsd rövid pórázon. Mindig ugyanazon az oldalon vezesd a kutyát! Használd a már megtanult. „Figyelj!” parancsot, hogy felkeltsd a figyelmét.2. Indulj el, mondd a „kutya nevét”, illetve a parancsszót ”Indulás!” és bal lábbal kezdve sétálj előre.- Ha előre megy, és elkezd húzni, húzd meg a póráz és mondd „Nem!”, majd azonnal fordulj az ellenkező irányba, mondd ismét „Indulás!” és folytasd a sétálást.- Ha hátra marad, biztasd szóban, és óvatosan húzd magad mellé a pórázzal.- Motivációként egy jutalomfalatot tarthatsz az orra elé, hogy kövesse.3. Egy pár lépés után állj meg, dicsérd meg, és jutalmazd jutalomfalattal. Ismételd a gyakorlatot, mind több lépést hagyva a jutalmazások között.
Azzal jót tesz, ha nem engedi, hogy a dinamikusabb, falkavezési hajlamú, dominánsabb kutyának nem engedi, hogy a másikat terrorizálja. Ilyen esetben azonban nagyon fontos, hogy ne a "gyengét" védje, ha nem az "erős"-nek mutassa, hogy Ön dönt, Ön még erősebb, Ön a falkavezér. Tehát mindig az "erős" kutyával szembe fordulva annak adjon jelzéseket, hogy hol a határ. Az önbizalom erősítését, az esetleges enyhe félelmi megnyilvánulásokat jól lehet kezelni Bach-virágterápiával.