6666. Skóciában is megtiltják az XL bully kutyák tenyésztését és forgalmazását
Az angliai és a walesi tilalom elrendelése után a skót kormány is megtiltja az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását.
Az angliai és a walesi tilalom elrendelése után a skót kormány is megtiltja az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását.
Mintegy 45 kis kardszárnyú delfin és palackorrú delfin vetődött partra vasárnap délután Új-Zéland északi szigetének keleti partvidékén, és mind elpusztultak - közölte hétfőn az új-zélandi Természetvédelmi Hivatal.
A költési időszak előtt, legkésőbb március végéig kellene elvégezni számos, természetvédelmi szempontból érzékeny munkát, például a fecskefészkek biztonságos eltávolítását az építési területeken, vagy a fehérgólya-fészkek biztonságossá tételét - írja hétfői közleményében a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Kutyusodnak olyan nevet válassz, ami könnyen megjegyezhető, lehetőleg 1-2 szótagból áll csak és illik a kutya személyiségére. Mutatjuk, hogy 2024-ben mik lehetnek a legnépszerűbbek!
Ha velősen szeretnénk megválaszolni a kérdést, akkor az alábbi okokat tudnánk felsorolni: 100%-ig lebomlik, magasabb a hőtároló képessége, légáteresztő, puhább a tapintása, és nem kezelték semmilyen vegyi anyaggal, így bőrbarát.
Ha nem javul 1-2 napon belül a szeme, mindenképpen vigyék állatorvoshoz, aki fel tud írni (vagy tud adni) antibiotikumos szemcseppet vagy szemkenőcsöt. Mindenképpen meg kell nézni azt is, hogy nem valami sérülés miatt gyulladt-e be a höri szeme!
Kedves Gazdi, el kellene vinni a kutyust állatorvoshoz, már nem fiatal, előfordulhat, hogy valami egészségügyi probléma (pl. ízületi fájdalmak) változtatta meg a visekedését. Szedálással megoldható a bélsár szőrzetről való eltávolítása, ezt is bízza az állatorvosra. üdvözlettel: háziállat.hu
Jézusom!!!! Azonnal vigyék állatorvoshoz, teljesen be van gyulladva a szeme. ha sokáig marad így, még megvakul. Valószínűleg macskanátha. Antibiotikumos kezelést igényel!!!!
Kedves Gazdi! A bőrgyulladás oka a nagy meleg miatt a hajlatokban kialakuló gennyes szőrtüszőgyulladás, impetigo. Kérem keresse fel állatorvosát, mert kezelést igényel. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A legtöbb kifejlett kan kutya fitymájából (a hímvesszőt borító bőrről van szó) kisebb mennyiségű, áttetsző fehér vagy sárgásfehér váladék csöpög, ami általában normális jelenségnek mondható. Amikor azonban ez a csöpögés folyássá fokozódik és a váladék színe zöldessé, szaga pedig bűzössé válik, s a kutya folytonosan nyalogatja, gyakran vakarja, akkor ez már a hímvesszőgyulladás tünete. Amennyiben felhúzzuk a hímvesszőn a bőrt, azon sima csomók találhatók, felülete pedig abnormálisan vörös. Ilyen esetben ajánlatos megnézni: nem került-e valamilyen idegen test a hímvessző bőre alá. Ha igen, és azt eltávolítjuk, a probléma megoldódik. Az egyszerű hímvesszőgyulladást egyébként antibiotikumos oldattal vagy kenőccsel kezelhetjük. Tehát irány az állatorvos!