6666. Skóciában is megtiltják az XL bully kutyák tenyésztését és forgalmazását
Az angliai és a walesi tilalom elrendelése után a skót kormány is megtiltja az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását.
Az angliai és a walesi tilalom elrendelése után a skót kormány is megtiltja az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását.
Mintegy 45 kis kardszárnyú delfin és palackorrú delfin vetődött partra vasárnap délután Új-Zéland északi szigetének keleti partvidékén, és mind elpusztultak - közölte hétfőn az új-zélandi Természetvédelmi Hivatal.
A költési időszak előtt, legkésőbb március végéig kellene elvégezni számos, természetvédelmi szempontból érzékeny munkát, például a fecskefészkek biztonságos eltávolítását az építési területeken, vagy a fehérgólya-fészkek biztonságossá tételét - írja hétfői közleményében a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Kutyusodnak olyan nevet válassz, ami könnyen megjegyezhető, lehetőleg 1-2 szótagból áll csak és illik a kutya személyiségére. Mutatjuk, hogy 2024-ben mik lehetnek a legnépszerűbbek!
Ha velősen szeretnénk megválaszolni a kérdést, akkor az alábbi okokat tudnánk felsorolni: 100%-ig lebomlik, magasabb a hőtároló képessége, légáteresztő, puhább a tapintása, és nem kezelték semmilyen vegyi anyaggal, így bőrbarát.
Sajnos lehetséges, hogy maradandó károsodást szenvedett a légzőszerv, de érdemes kipróbálni az antibiotikumos orrcsepp használatát, gyulladáscsökkentőket, illetve légzéskönnyítő gyógyszereket. Sok esetben ezek megszüntetik a megváltozott légzési hangot.
A poros forgács sok megbetegedésnek lehet a kiváltó oka, ezért sohasem szabad kisállat alá rakni. Azonban lehet még a háttérben bakteriális fertőzöttség is a leírtak alapján, ezért javasolnám, ha még egyszer jelentkeznek a tünetek, nézessék meg állatorvossal. Addig is ügyeljenek arra, ne érje huzat az állatot, egyenletes hőmérsékletű szobában legyen, és a forgács sohasem legyen poros!
Szükséges a sünök féreghajtása a vásárlást követően. Gyakran előfordul külső parazitával történő fertőzöttség is náluk, ezért javasolnám, hogy lássa állatorvos a süniket közvetlenül a vétel után.
A leírtak alapján nagy a baj. Az állat a táplálékfelvétel hiányától ki van száradva, éhezési állapotba került. Ennek oka nagyon sok minden lehet. Egyszerű okként lehet említeni a fog túlnövését, ami akadályozhatja a táplálékfelvételben. Ez a probléma könnyen kezelhető, és az állat meggyógyul. Viszont lehet a kórok más, amit minden esetben csak alapos vizsgálattal lehet kideríteni. Azt javasolnám, minél hamarabb lássa a kisállatot állatorvos.
A ketrec nyalogatásának több oka lehet, nem biztos a vitamin- vagy nyomelemhiány. Kifejezetten rágcsálóknak való vitamint ajánlok, pl. Gervivet Nager rágcsálóvitamint. Azonban a rács nyalogatása történhet unalomból, rágófa hiányából, szomjazhat is az állat, vagy akár mozgásra lenne szüksége. Elképzelhető, hogy nem kap elegendő szénát, rostot, ezért rosthiányból vagy fogtúlnövési problémából viselkedik így. Vigyázni kell azonban a gyümölcs adásával, hiszen a benne levő cukrot és más édességet csak nagyon kis mennyiségben tolerálja a szervezetük, hamar cukorbetegekké válhatnak. Legfeljebb almát vagy más, kevés cukortartalmú gyümölcsöt kaphat hetente kétszer.