6681. XL bully kutyák öltek meg egy nőt Angliában
Pénteki rendőrségi tájékoztatás szerint XL bully kutyák öltek meg egy nőt Angliában.
Pénteki rendőrségi tájékoztatás szerint XL bully kutyák öltek meg egy nőt Angliában.
Az állatvilágban számos fajt találunk, ahol az egyedek hosszú távú, sőt akár egész életen át tartó társat választanak maguknak. Összegyűjtöttünk néhányat!
Bár már a legtöbb konyhában van mosogatógép, azért nem árt, ha a mosogató is modern kinézetű és alkalmas többféle feladat elvégzésére. Szerencsére már kaphatók a piacon olyan dizájnos, többfunkciós modellek, amelyek megkönnyítik a konyhai munkálatokat.
Highland, vagyis a Skót-felvidék kiemelkedik a többi közül a változatosságával, illetve azzal is, hogy az ország legnagyobb whiskytermelésével rendelkezik.
Egy költöztetés Budapest területén tud gondot okozni. Főleg akkor, ha nem találjuk meg gyorsan a megfelelő céget a feladatra. Szerencsére vannak a piacon olyan szereplők, akik tudják a dolgukat, megfelelő rutinnal rendelkeznek, és abszolút megbízhatóak. Nézzük meg, hogy mi kell ahhoz, hogy valóban profi legyen egy költöztetés Budapesten!
A gyermekláncfű levele kiváló zöldeleség, tápértéke nagyobb a salátánál, káros nitráttartalma viszont sokkal alacsonyabb. Legyen vegyszer és más káros szennyeződésektől mentes. A zebrapintyeknek kis mennyiségben (1-2 levél), apróra vágva kell felkínálni.
A leírás alapján az a gyanúm, hogy a kutyájuknak egy epilepsziás jellegű rohama volt. A hirtelen keletkezés, a gyors lefolyás és a pár perc elteltével beálló tünetmentesség szinte csak erre az egy lehetőségre utalnak. Ha viszont ez így van, akkor szinte biztos, hogy előbb-utóbb lesz újabb roham is. Azt persze nem lehet megjósolni, hogy mikor. Lehet, hogy 1-2 napon belül, de lehet, hogy csak 1 hét, 1 hónap, fél év múlva. Vagy szerencsés esetben akár soha. Úgyhogy most semmi más tennivalójuk nincsen, mint figyelni a kutyát. Ha újabb 3-4 ilyen roham mutatkozna, mindenképpen fel kel keresni állatorvost, aki majd gondjaiba veszi.
A kannibalizmus nem jellemző macskákra. A vemhességet a 3. héttől lehet kitapintani. A macskák vemhessége átlagosan 60 napos. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Azonnal vigye állatorvoshoz, mielőtt túl késő nem lesz!
Kedves Márton Tímea! Hányás nagyon sok mindentől lehet, a legegyszerűbb ételallergiától kezdve súlyosabb betegségeken át bármi elképzelhető, ezért a kutyus korától függetlenül mindenféleképpen kivizsgálását javaslom. A 14 éves uszkár még nem olyan idős. Elképzelhető, hogy odafigyeléssel még pár szép évet együtt tudnak tölteni. Üdvözlettel: dr. Varga József