666. A Merial PROTEQFLU vakcinája segített a lóinfluenza járvány megfékezésében
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A lóinfluenza, vagyis a lovak influenzája is régóta ismert, világszerte elterjedt, vírus okozta, lázas tünetekkel, köhögéssel járó betegség.
Jutalomfalattal nagyszerűen lehet motiválni a kutyák többségét, ezzel könnyedén magunkhoz hívhatjuk, és így a kutya hamar megtanulja, hogy a gazdihoz menni jó.
A törpenyúl ideális kisállat, mert tartható szabadban és lakásban egyaránt. A tenyésztők számtalan változatot hoztak létre, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.
Két helyen is láttak nászruhás borzas gödényt (pelikán) tiszántúli halastavainkon a hétvégén.
A természetben bármi előfordulhat! Még olyan is, ami addig Önöknél még soha! Elképzelhető, hogy az első kölyök "születése" inkább vetélés volt a történtek miatt. És a cica szervezete próbálta megvárni a másik cica születéséhez az optimális időpontot. Egy ellés megváltoztathatja egy állat jellemét, emberhez való viszonyulását. Sok állat, aki addig hiperaktív volt, megnyugszik szülés után, vagy éppen kedvesebb lesz. A cica fokozott kedvességében közrejátszhat az is, hogy elveszítette a kölykeit. Szerintem.
Előfordul szukáknál, hogy nem fogadnak el egy bizonyos kant. Másikat kellene keresni, hátha sikerül. De olyan is van, hogy egyáltalán nem engedi magához a kanokat. Ilyenkor gyengéd "erőszakra" van szükség. Az is fontos, hogy a legjobb időpontban próbáljuk a kant hozzá engedni (ez vér-progeszteronszint méréssel dönthető el)! Egy állatorvosi vizsgálat sem lenne rossz ötlet, hátha van valami fizikai (pl. hüvelyi) oka a tartózkodásnak! A palotapincsik hajlamosak agresszívoskodni. :) Kis koruktól kezdve következetesen és vagányan kell őket nevelni, hogy kedvesek, barátságosak és kezesek legyenek. Persze vannak kivételek is, minden irányban!
A pintyfélék és a hullámos papagájok más-más, de sokban hasonló étrendet igényelnek. Javaslom, hogy előre elkészített, minőségi madáreleséggel táplálja őket. A jobb készítményekben minden, a madarak számára fontos/nélkülözhetetlen összetevő benne van. A "hétköznapi, gyakran etetett magvak" között nincs mérgező. A mogyorót, diót inkább csak darálva, a lágyeleséghez keverve célszerű a kistestű madaraknak adni.
Nincs tuti recept. Türelem, sokat ott kell lenni mellettük, fokozatosan közeledni és lassan megszokják a gazdikat!
Szerintem el fog múlni ez a természetes rivalizlás! Nagyon fiatalok még. Mindenképpen külön kellene őket etetni! De az is előfordul, hogy egy kutya "rossz evő"! Ilyenkor nagyon vigyázni kell, nehogy túlzottan elkényeztessük kajaügyileg, mert ez csak tovább ronthat a helyzeten!