666. A Merial PROTEQFLU vakcinája segített a lóinfluenza járvány megfékezésében
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A lóinfluenza, vagyis a lovak influenzája is régóta ismert, világszerte elterjedt, vírus okozta, lázas tünetekkel, köhögéssel járó betegség.
Jutalomfalattal nagyszerűen lehet motiválni a kutyák többségét, ezzel könnyedén magunkhoz hívhatjuk, és így a kutya hamar megtanulja, hogy a gazdihoz menni jó.
A törpenyúl ideális kisállat, mert tartható szabadban és lakásban egyaránt. A tenyésztők számtalan változatot hoztak létre, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.
Két helyen is láttak nászruhás borzas gödényt (pelikán) tiszántúli halastavainkon a hétvégén.
Hát... a kép alapján nem szívesen diagnosztizálnék. Azért a tapintásra és néha labormintavételre is szükség lehet. Egyszóval nem tudom, el kellene vinni dokihoz a kutyust személyesen.
Sűrűn és szakszerűen kell körmölni, vagy szakemberrel (juhásszal, állatorvossal) körmöltetni. Érdemes ezenkívül megvizsgáltatni, hogy nincs-e ízületgyulladása, ami szintén ilyen tüneteket is okozhat.
Biztosat nem tudok mondani, de szerintem árthat. Méretarány kérdése is a dolog, de nem szerencsés a "vadászt" és a prédaállatot egy helyiségben tartani...
Én nem tenném össze.
Lehet adni csíráztatott babot a papagájoknak, de a zebrapintyeknek felesleges, mert nem tudnak vele mit kezdeni. A pintyféléknek inkább apróbb magvakat (köles, zab, búza, kender) csíráztasson, míg a papagájoknak a nagyobb szemű magokat kínálja fel (borsó, kukorica, napraforgó, kender, búza, zab, rizs stb.).