666. A Merial PROTEQFLU vakcinája segített a lóinfluenza járvány megfékezésében
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A lóinfluenza, vagyis a lovak influenzája is régóta ismert, világszerte elterjedt, vírus okozta, lázas tünetekkel, köhögéssel járó betegség.
Jutalomfalattal nagyszerűen lehet motiválni a kutyák többségét, ezzel könnyedén magunkhoz hívhatjuk, és így a kutya hamar megtanulja, hogy a gazdihoz menni jó.
A törpenyúl ideális kisállat, mert tartható szabadban és lakásban egyaránt. A tenyésztők számtalan változatot hoztak létre, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.
Két helyen is láttak nászruhás borzas gödényt (pelikán) tiszántúli halastavainkon a hétvégén.
Minimális mennyiséget kaphat a törpehörcsög a narancsból vagy mandarinból. Ez azt jelenti, hogy hetente egyszer adható neki a gyümölcs, és természetesen akkor sem fő eleségként.
A zebrapinty pároknál sokszor előfordul a gyakori tojásrakás. A tojó madárnak ilyenkor sok vitaminra és kalciumra van szüksége, hiszen ebben a műveletben mindezekből sok ürül ki a madár szervezetéből. Jó minőségű vitaminok és kalciumpor etetése szükséges.
Türelem kell két nyuszi összeszoktatásához. Naponta akár többször is meg kell próbálni összeereszteni őket csak pár percig. Az együtt töltött időt fokozatosan emelni kell. Természetesen olyan helyen kell a találkát megejteni, ami nem tartozik a morgós nyuszi territóriuma (saját hely) közé. Idővel oldódhat a feszültség.
A búza nagyon jó táplálékkiegészítő a tengerimalacok számára, de a napi fogyasztható mennyiség ne legyen több pár szemnél! Nagyobb mennyiségben elhízást, a bélflóra felborulását, valamint fogproblémát okoz.
Ha megoldható a madár kézzel történő nevelése, akkor 4-5 hetes korban válasszák el a szülőktől, ebben az esetben biztosan teljesen szelíd madárrá válik. Ha erre nincs lehetősége, akkor fiatalon, 8 hetes korában válasszák el a szülőktől. A www.bonapartemadar.hu weboldalon a fiókanevelés menüpont alatt talál bővebb információkat.