666. A Merial PROTEQFLU vakcinája segített a lóinfluenza járvány megfékezésében
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A lóinfluenza, vagyis a lovak influenzája is régóta ismert, világszerte elterjedt, vírus okozta, lázas tünetekkel, köhögéssel járó betegség.
Jutalomfalattal nagyszerűen lehet motiválni a kutyák többségét, ezzel könnyedén magunkhoz hívhatjuk, és így a kutya hamar megtanulja, hogy a gazdihoz menni jó.
A törpenyúl ideális kisállat, mert tartható szabadban és lakásban egyaránt. A tenyésztők számtalan változatot hoztak létre, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.
Két helyen is láttak nászruhás borzas gödényt (pelikán) tiszántúli halastavainkon a hétvégén.
Elég sok dolog, betegség, elváltozás okozhatja a tüneteket. Tejet ne adjon neki! Minél hamarabb vigye állatorvoshoz!
Kecskénél nem ritka a vemhességi toxikózis, erre utalhat, ha a kecske bágyadt, sokat fekszik, imbolyogva jár, dülöngél. Ha ilyen tünetek nem jelentkeznek akkor inkább a nagy -, vagy sok vehem miatt fekszik sokat. A közelgő ellésre a tőgyödéma utal. Hívjon állatorvost!
Semmiképpen nem kell lemondania kutyájáról! Az Ön által felvázolt esetben az alapbetegség diagnosztizálása és kezelése a legfontosabb, ennek csak egy tünete a hasűri folyadékgyülem. A hasüregben felgyűlt folyadék leszívása csak súlyos, életveszélyes állapotban lévő kutyáknál indokolt, egyéb esetben csak további problémákat okozna. Ha az eddigi kezelés nem elég hatékony, a kezelés kiegészítésével, változtatásával jobb eredményt érhetünk el. Mindenképp indokoltnak látjuk a szív kivizsgálását, szív ultrahang elvégzését is a pontosabb diagnózis érdekében. Beszéljen állatorvosával a további teendőket illetően! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Ami látszik, hogy a macskán normálisan lévő 3. szemhéj a szokásosnál előrébb van, aminek sokféle oka lehet, a kiszáradástól kezdve, akár leukózisig. Azt javasolnám, hogy a biztosabb diagnózis érdekében forduljon állatorvosához.
A kutyus lábát meg kellene röntgenezni, előfordulhat, hogy műteni kell. Minél hamarabb vigye állatorvoshoz! Üdvözlettel, Zsömböly Miklós