666. A Merial PROTEQFLU vakcinája segített a lóinfluenza járvány megfékezésében
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A lóinfluenza, vagyis a lovak influenzája is régóta ismert, világszerte elterjedt, vírus okozta, lázas tünetekkel, köhögéssel járó betegség.
Jutalomfalattal nagyszerűen lehet motiválni a kutyák többségét, ezzel könnyedén magunkhoz hívhatjuk, és így a kutya hamar megtanulja, hogy a gazdihoz menni jó.
A törpenyúl ideális kisállat, mert tartható szabadban és lakásban egyaránt. A tenyésztők számtalan változatot hoztak létre, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.
Két helyen is láttak nászruhás borzas gödényt (pelikán) tiszántúli halastavainkon a hétvégén.
Egy kis pontosítás kellene a válaszhoz! Sok-sok dolog megfigyelhető! Például az elevenszülő fogaspontyoknál egy terhességi folt figyelhető meg, míg például a betták többségénél becsíkozódik a nőstény!
Ahogy olvasom, az ellátással semmi probléma nem lehet sem tápanyagok, sem vitaminok tekintetében. Ráadásul a többiek is egészségesek, így külső élősködők és bőr-szőrfertőzés sem valószínű. Ebben az esetben mindenképpen valamiféle "belső" szervi problémára gondolnék, de ennél konkrétabbat nem tudok mondani, mert az csak találgatás lenne. Javaslom, hogy mutassa meg állatorvosnak a patkányt.
A yorkshire terrier szőre "hajszerű", ezért gondos ápolásra szorul. Ajánlatos mindennap fésülni, nehogy összecsomósodjon, mert ezek kibontását a kistermetű kutyák nehezen viselik. Ezenkívül ajánlatos rendszeresen fürdetni és balzsamozni, hogy szőre lágy, selymes maradjon. Érdemes havonta nyírni elsősorban a mancsait, a fenekét, a szemei előtt és a fülén.
Valószínűleg kötőhártya gyulladása van, esetleg ennél súlyosabb szembetegség is elképzelhető. Mivel ilyenkor antibiotikumos szemcseppet kell használni (bizonyos esetekben injekciós kezelés is szükséges) érdemes elvinni állatorvoshoz, aki tud adni vagy felírni megfelelő gyógyszert.
Szerintem jó ötlet, ha kap egy új társat, mert így talán nem lesz búskomor! Ha megérkezik az új papagáj, akkor mindenképpen fokozatosan kell őket összeszoktatni. Eleinte csak egymás mellé kell tenni a madarakat külön kalitkában és csak jópár nap vagy hét múlva lehet összeengedni őket. Így elkerülhetők az esetleges verekedések.