666. A Merial PROTEQFLU vakcinája segített a lóinfluenza járvány megfékezésében
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A lóinfluenza, vagyis a lovak influenzája is régóta ismert, világszerte elterjedt, vírus okozta, lázas tünetekkel, köhögéssel járó betegség.
Jutalomfalattal nagyszerűen lehet motiválni a kutyák többségét, ezzel könnyedén magunkhoz hívhatjuk, és így a kutya hamar megtanulja, hogy a gazdihoz menni jó.
A törpenyúl ideális kisállat, mert tartható szabadban és lakásban egyaránt. A tenyésztők számtalan változatot hoztak létre, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.
Két helyen is láttak nászruhás borzas gödényt (pelikán) tiszántúli halastavainkon a hétvégén.
Esetleg meg lehetne próbálkozni az összeszoktatásukkal. Felügyelet mellett rövid, majd egyre hosszabb időre össze kellene engedni őket. Ha továbbra is agresszíven viselkednek, akkor jobb lenne külön tartani a tengerimalacokat.
Én szívem szerint nem javasolnám, hogy tengerimalac is legyen a lakásban a cicák mellett. Ugyanis két macska potenciális veszélyt jelenthet malackára nézve, főleg ha felnőtt cicák és nem volt rajtuk kívül más állat a lakásban. Vagy a tengerimalacot egy állandó zárt terráriumbam kell hogy tartsa, ami szintén probléma a tengerimalac szemszögéből.
A szilárd táplálékra lassan rá lehet majd térni, kb. 3-4 hetes kortól, ajánlatos valamilyen közepes minőségű (Happy Dog, Flatazor, Acana) kölyöktáppal kezdeni az átszoktatást. Kicsit be kell nedvesíteni a száraz tápot és akkor jobban elfogadják. Ezek a tápok csak komolyabb állateledel üzletekben kaphatóak. A féregtelenítés 2 hetes kortól 2 hetente szükséges, pasztával vagy tablettával ajánlott. Csak az állatgyógyszer a hatásos!!! Figyelni kell, hogy bolha, atka nincs-e bennük, a Frontline spray a leggazdaságosabb ennyi állatnál. Ez csak állatpatikában kapható! Az első oltás a Parvó vírusos bélgyulladás elleni védőoltás, 7-8 hetes korban szükséges, majd 2 hetente újabb oltások összesen 4 alkalommal. Amíg ez a program le nem fut, tilos utcára vinni őket!!! Ha igazán szeretik őket, a kölyökkori táplálkozáson ne spóroljanak, mert ez egy életre meghatározza a kutyusok egészségét, fejlettségét.
Nincs különösebb veszélye az altatásnak, ha szakember végzi. A nőstény ivartalanítását javaslom, mert ez talán nagyobb nyugalmat biztosít odahaza, hiszen a sorozatos ivarzások megszűnnek.
Szerintem csak több törődésre, játékra, szabadságra vágyik. Naponta több időre kellene szabadon engedni a szobában, hogy a gazdájával lehessen, röpködhessen. Nagyobb kalitkával is lehet próbálkozni, amibe több játék kerülne és ezzel elfoglalná magát a madár.