666. A Merial PROTEQFLU vakcinája segített a lóinfluenza járvány megfékezésében
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A járvány első esetét 2007. augusztus 20-án diagnosztizálták. A lóinfluenza elleni megelőzés Ausztráliában több évtizedes múltra tekinthet vissza.
A lóinfluenza, vagyis a lovak influenzája is régóta ismert, világszerte elterjedt, vírus okozta, lázas tünetekkel, köhögéssel járó betegség.
Jutalomfalattal nagyszerűen lehet motiválni a kutyák többségét, ezzel könnyedén magunkhoz hívhatjuk, és így a kutya hamar megtanulja, hogy a gazdihoz menni jó.
A törpenyúl ideális kisállat, mert tartható szabadban és lakásban egyaránt. A tenyésztők számtalan változatot hoztak létre, így mindenki megtalálhatja a neki tetszőt.
Két helyen is láttak nászruhás borzas gödényt (pelikán) tiszántúli halastavainkon a hétvégén.
Egész biztos, hogy a cica továbbra is szobatiszta, a "kanapéra vizelést" szándékosan csinálja, azért, hogy felhívja magára a gazdái figyelmét. Ezért van az, hogy a levitt kanapéra már nem is pisil. Ez egy elég gyakran előforduló viselkedési "probléma" macskáknál. Nem könnyű leszoktatni őket, de a tettenéréskori erélyes ráripakodás megteszi hatását, főleg, ha többször sikerül! Állatpatikákban kaphatók "macska helytől távoltartó spray-k", ezek megakadályozzák, hogy cicánk egy bizonyos helyre pisiljen. Ettől a szobába még biztos, hogy be fog menni.
Az álvemhesség akár hónapokig is eltarthat. Nem jó, ha igen hosszú ideig tejel a kutya, mert ez elősegítheti az emlőgyulladás illetve a dagantok kialakulását. Gyógyszerekkel egyszerűen felfüggeszthető ez az állapot.
Az állatok, így a "társállatok" szelídítése (a hullámos papagájé is) nagy türelmet és hosszú időt igénylő munka. Sok időt kell tölteni velük és mindig arra törekedni, hogy semmi olyat ne erőltessen, amit nem akar az állatka. Javaslatom az lenne, hogy vegyen egy papagájokról szóló kiskönyvet, tüzetesen tanulmányozza át és legyen türelemmel a kis papagájhoz. Viszont állatorvoshoz igenis el kell vinni időnként, ha a szükség úgy diktálja. A szállítás alatt betakarva, a széltől, külső ingerektől óvva vigye.
Tubifex, szúnyoglárva, esetleg vízibolha megfelelő lenne az állat táplálására.
Ehhez ki kell vizsgálni a kutyát. EKG, ultrahang, esetleg laborvizsgálat szükséges.