6696. A vadmacskák védelmére figyelmeztetnek a természetvédők a vadvilág napján
A Magyarországon őshonos és fokozottan védett vadmacskákra hívja fel a figyelmet a március 3-i vadvilág napja alkalmából a Pilisi Parkerdő.
A Magyarországon őshonos és fokozottan védett vadmacskákra hívja fel a figyelmet a március 3-i vadvilág napja alkalmából a Pilisi Parkerdő.
Március 3-án van a vadvilág világnapja, 2013-óta az ENSZ közgyűlésének döntése alapján ezen a napon a vadon élő növény-, és állatvilág sokszínűségét ünnepeljük - hívta fel a figyelmet a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az emberek mindennapjait a digitalizáció vezérli, ahol az online sportfogadás egyre elterjedtebb, ezért a felelős szerencsejáték-gyakorlatok keresése gyakran váratlan felismerésekhez vezethet minket. A háziállatok tulajdonságaikkal és folyamatos társaságukkal olyan értékes tanulságokat kínálnak, amelyeket az online sportfogadás területén is alkalmazhatunk. Ilyen például a fegyelem, a felelős döntéshozatal, valamint a mértékletesség.
A cicák pont annyira imádnak a napon lazítani, és a kertben ejtőzni, amennyire mi.Felelős gazdiként azonban gondoskodnunk kell a kullancsok elleni védelemről, hogy biztosan felhőtlenül teljen a tavasz és a nyár!
Nagy kirándulások, erdei túrák, séta a parkban – ha te is felhőtlenül szeretnéd élvezni a tavaszt és a nyarat a kutyáddal, akkor felelős gazdiként rengeteget tehetsz azért, hogy a legveszélyesebb kullancs által terjesztett betegségeket megelőzd! Elmondjuk, melyik betegségnek mik a jelei, és azt is, hogyan védheted meg a kutyádat!
Kedves Érdeklődő! Természetesen nem tesz jót neki, de az kérdés, hogy abból, amit összerágott mennyit nyelt le. Általában keveset nyelnek le belőle, de ez nem tudható pontosan. Ha másnap furcsának látja a hörcsögöt, vigye el egy állatorvoshoz, mert akkor valószínűleg kritikus mennyiségűt nyelt le belőle. Ha nem látja furcsának, valószínűleg semmi baja. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Valószínűleg foggyökér tályog lehet a leírás alapján. Fogászati röntgenvizsgálattal lehet diagnosztizálni.
Sajnos ezt így nehéz lesz kibogozni.... A kutyájával sok minden történhetett az idő alatt, amíg rá nem találtak. Az, hogy nincs rajta látható sérülés, nem zárja ki azt, hogy esetleg mégis érte valami baleset. De lehet, hogy megverték, vagy másik kutyákkal volt nézeteltérése. Ha olyan tünetei vannak, hogy "alig bír menni, alig bírja magát felemelni", akkor azért csk lehet valami komolyabb baja, amit azért jó lenne mielőbb megtalálni. Azt írta, hogy már 2 álatorvos látta és vizsgálta, de azt nem, hogy konkrétan mi történt vele a vizsgálatok alkalmával? Csak megnézték, megtapogatták, vagy végeztek valami más vizsgálatotis? Egy röntgen például sokat mondhatna. (Akár arról is, hogy valóban van-e valami a tüdejével?) Szóval, a leghasználhatóbb tanácsom az, hogy keresni kell egy olyan állatorvos, egy olyan rendelőt, ahol hajlandóak nagyon alaposan megvizsgálni (kivizsgálni) a kutyát.
Emailben nem fogunk tudni segíteni. Olyan állatorvoshoz vigye a kutyát, akiben megbízik, és fogadja el a diagnózisát és kezelése javaslatát.
Az eredetileg feltehetően hiánybetegségből (ásványianyag, vagy fehérje)kialakult probléma rögzült rossz szokásként. A megoldás lehet drasztikus módon csőr visszavágás, vagy visszasütés, de inkább javasolnám un. csőrgyűrű beszerzését. Ez megakadályozza a csőrkáva összezáródását, így a táplálék felvételében nem zavarja a baromfit, viszont a másik tollát nem bírja megfogni, így kicsípni sem. A tollazat teljes regenerálódásával fokozatosan levehetők a gyűrűk, a legtöbb madár ekkor már nem bántja a másikat. Amelyik mégis, az viselheti a gyűrűt, akár élete végéig.