6696. A vadmacskák védelmére figyelmeztetnek a természetvédők a vadvilág napján
A Magyarországon őshonos és fokozottan védett vadmacskákra hívja fel a figyelmet a március 3-i vadvilág napja alkalmából a Pilisi Parkerdő.
A Magyarországon őshonos és fokozottan védett vadmacskákra hívja fel a figyelmet a március 3-i vadvilág napja alkalmából a Pilisi Parkerdő.
Március 3-án van a vadvilág világnapja, 2013-óta az ENSZ közgyűlésének döntése alapján ezen a napon a vadon élő növény-, és állatvilág sokszínűségét ünnepeljük - hívta fel a figyelmet a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az emberek mindennapjait a digitalizáció vezérli, ahol az online sportfogadás egyre elterjedtebb, ezért a felelős szerencsejáték-gyakorlatok keresése gyakran váratlan felismerésekhez vezethet minket. A háziállatok tulajdonságaikkal és folyamatos társaságukkal olyan értékes tanulságokat kínálnak, amelyeket az online sportfogadás területén is alkalmazhatunk. Ilyen például a fegyelem, a felelős döntéshozatal, valamint a mértékletesség.
A cicák pont annyira imádnak a napon lazítani, és a kertben ejtőzni, amennyire mi.Felelős gazdiként azonban gondoskodnunk kell a kullancsok elleni védelemről, hogy biztosan felhőtlenül teljen a tavasz és a nyár!
Nagy kirándulások, erdei túrák, séta a parkban – ha te is felhőtlenül szeretnéd élvezni a tavaszt és a nyarat a kutyáddal, akkor felelős gazdiként rengeteget tehetsz azért, hogy a legveszélyesebb kullancs által terjesztett betegségeket megelőzd! Elmondjuk, melyik betegségnek mik a jelei, és azt is, hogyan védheted meg a kutyádat!
Szerintem aggodalomra semmi ok, hisz a teknőc jól van, élénk, eszik, stb. Ahogy írta, az elhelyezése és táplálása is tökéletesnek tűnik. Valószínűleg saját szervezete "parancsára" valamiféle hiányt pótol így (például vitaminhiányt, ha mindig fagyasztott halat eszik?).
Az ivarérés van, amikor csak 1-1 1/2 éves korban következik be. A szezon januártól szeptemberig tart, és még van ideje szerintem. Egyébként van lehetőség a gyógyszeres ivarzásindukcióra is.
A leírtak alapján tályognak tűnik a duzzanat (esetleg daganat vagy más). Ezért van, hogy időnként kifakad, lelappad, majd újra feltelik. Azt javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak és ha tényleg tályogról van szó, akkor annak megnyitásával és öblögetésével, valamint gyógyszeres kezeléssel lehetne segíteni a hörin.
Érdemes lenne olyan helyre tenni őket, ahol természetes fényt is kapnak (ez jobb lenne, mint a neon), hisz ők nem vakondokok. Az egészségük szempontjából sem lényegtelen a dolog (például D-vitamin!) és a "jólétüket" is pozitívan befolyásolná egy kis napfény időnként.
Madaraknál szinte minden betegség az Ön által leírtakhoz hasonló tünetekkel jár. A gubbasztás, a borzolt tollazat, a kedvetlenség és viselkedésének megváltozása mind valamiféle betegségre utalhat. Azt, hogy pontosan miféle betegségre, azt csak egy állatorvosi vizsgálattal lehetne esetleg eldönteni. Az mindenesetre jó jel, hogy eszik és iszik, de ettől fügetlenül javasolnék egy látogatást egy állatorvosi rendelőben.