6696. A vadmacskák védelmére figyelmeztetnek a természetvédők a vadvilág napján
A Magyarországon őshonos és fokozottan védett vadmacskákra hívja fel a figyelmet a március 3-i vadvilág napja alkalmából a Pilisi Parkerdő.
A Magyarországon őshonos és fokozottan védett vadmacskákra hívja fel a figyelmet a március 3-i vadvilág napja alkalmából a Pilisi Parkerdő.
Március 3-án van a vadvilág világnapja, 2013-óta az ENSZ közgyűlésének döntése alapján ezen a napon a vadon élő növény-, és állatvilág sokszínűségét ünnepeljük - hívta fel a figyelmet a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az emberek mindennapjait a digitalizáció vezérli, ahol az online sportfogadás egyre elterjedtebb, ezért a felelős szerencsejáték-gyakorlatok keresése gyakran váratlan felismerésekhez vezethet minket. A háziállatok tulajdonságaikkal és folyamatos társaságukkal olyan értékes tanulságokat kínálnak, amelyeket az online sportfogadás területén is alkalmazhatunk. Ilyen például a fegyelem, a felelős döntéshozatal, valamint a mértékletesség.
A cicák pont annyira imádnak a napon lazítani, és a kertben ejtőzni, amennyire mi.Felelős gazdiként azonban gondoskodnunk kell a kullancsok elleni védelemről, hogy biztosan felhőtlenül teljen a tavasz és a nyár!
Nagy kirándulások, erdei túrák, séta a parkban – ha te is felhőtlenül szeretnéd élvezni a tavaszt és a nyarat a kutyáddal, akkor felelős gazdiként rengeteget tehetsz azért, hogy a legveszélyesebb kullancs által terjesztett betegségeket megelőzd! Elmondjuk, melyik betegségnek mik a jelei, és azt is, hogyan védheted meg a kutyádat!
Kedves Beatrix, inkább foglalkozzon többet a kutyusával, a társ nem mindne esetben megoldás, sőt, sokszor rosszul sül el, ha hazavisznek egy idős mellé egy kölyökkutyát. Kérem olvassa el korábbi cikkünket a témával kapcsolatosan, mielőtt döntene: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/ Idős kutya gondozása >>
Tisztelt Érdeklődő! Az esetek nagy többségében nem szokott gondot okozni az efféle változás, de ha úgy érzik, megpróbálhatnak beszoktatni hozzá egy másik hörcsögöt. Ez lehet, hogy kezdetben nagy verekedésekhez vezet, ezen ne lepődjenek meg. Ők nem igazán érzelmi lények, ösztönből működnek, ami csúnyán hangozhat, de tény. A természetben is zömével magányosan fordulnak elő, csak emberi környezetben élnek tartósan együtt. Szerintem ettől nem lehet gondja a hörcsögüknek. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Lehet talán a bolhanyakörvtől magától (allergiás rá a cica), de lehet amiatt is mert a macska a viszkető érzés miatt el kezdte vakarni a nyakát. Minden esetre a gennyes részt le kell tisztítani és betadinnal vagy egyébb módon fertőtleníteni. A gyógyulásig a bolhanyakörvet nem szabad feltenni. Javasolt a bolhaitásra cseppet használni.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján talppárna gyulladásnak tűnik, elég komolynak. Ha egy sima talppárna gyulladás miatt a malacka már nem áll rá a fájós lábára, akkor állatorvoshoz kell fordulni, mert lehet a lábán lehet felszín alatt tályog, illetve ízületi gyulladás. illetve leeshetett magas helyről, megüthette magát valahol? Felszíni kezelésre jó a Contratubex gél, fokhagymakivonata miatt természetes gyulladáscsökkentő. Emellett C-vitaminozás az itatóba, napi 5-6 csepp.
Mindenképpen megérne egy állatorvosi vizsgálatot hogy a duzzanatot mi okozza. Lehet vérömleny, tályog de daganat is. Ha megtörténik a duzzanat okának megállapítása akkor a gyógyíthatóság is kiderül.