6696. A vadmacskák védelmére figyelmeztetnek a természetvédők a vadvilág napján
A Magyarországon őshonos és fokozottan védett vadmacskákra hívja fel a figyelmet a március 3-i vadvilág napja alkalmából a Pilisi Parkerdő.
A Magyarországon őshonos és fokozottan védett vadmacskákra hívja fel a figyelmet a március 3-i vadvilág napja alkalmából a Pilisi Parkerdő.
Március 3-án van a vadvilág világnapja, 2013-óta az ENSZ közgyűlésének döntése alapján ezen a napon a vadon élő növény-, és állatvilág sokszínűségét ünnepeljük - hívta fel a figyelmet a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az emberek mindennapjait a digitalizáció vezérli, ahol az online sportfogadás egyre elterjedtebb, ezért a felelős szerencsejáték-gyakorlatok keresése gyakran váratlan felismerésekhez vezethet minket. A háziállatok tulajdonságaikkal és folyamatos társaságukkal olyan értékes tanulságokat kínálnak, amelyeket az online sportfogadás területén is alkalmazhatunk. Ilyen például a fegyelem, a felelős döntéshozatal, valamint a mértékletesség.
A cicák pont annyira imádnak a napon lazítani, és a kertben ejtőzni, amennyire mi.Felelős gazdiként azonban gondoskodnunk kell a kullancsok elleni védelemről, hogy biztosan felhőtlenül teljen a tavasz és a nyár!
Nagy kirándulások, erdei túrák, séta a parkban – ha te is felhőtlenül szeretnéd élvezni a tavaszt és a nyarat a kutyáddal, akkor felelős gazdiként rengeteget tehetsz azért, hogy a legveszélyesebb kullancs által terjesztett betegségeket megelőzd! Elmondjuk, melyik betegségnek mik a jelei, és azt is, hogyan védheted meg a kutyádat!
Igen, szükséges teleltetni a megfelelő fejlődése és egészsége érdekében! Ez egyébként sokszor a görögtekik tartásának az egyik nagy nehézsége.
A hideg idő beálltával természetes környezetben ezek a teknősök is telelnek (torpor állapotba kerülnek). Fogságban csak akkor fontos teleltetnünk őket, ha szaporítani szeretnénk teknőseinket. A görögteknősök a szabadban október közepétől, a következő év áprilisáig telelnek. A teleltetésre otthoni körülmények között biztosítsunk egy kb. 50x50x50 cm-es ládát, amit kibélelünk nyirkos avarral. A ládát elhelyezhetjük a kertben, egy kb. 1 méter mély gödörben vagy a házban, egy hűvös (4-10 °C-os) helységben. Nagyon fontos, hogy a hőmérséklet ne emelkedjen 10 °C fölé, mert felgyorsulhat az állatok anyagcseréje és ez a szervezet teljes kimerülését, akár halált is okozhat. Teleltetés előtt egy héttel fejezzük be az állat táplálását, hogy tápcsatornája kiürüljön. Tavasszal, teleltetés után, mikor ébresztjük, fürdessük meg langyos vízben, majd adjunk neki vizet. Kicsit később kezdjük el az etetését is.
A vadászgörény védőoltásainak az ára az oltóanyag típusától és a beavatkozást végző állatorvosi rendelőnkénti áralakulástól függően 2000 Ft-tól 4000 Ft-ig terjedhet. De vannak olyan oltóanyagok, amelyeknek az ára kétszerese is lehet az előzőknek. Olvass tovább! Mit tegyek, ha a vadászörén felpuffadt? Milyen esetben kell a vadászgörény bűzmirigyét kivetetni?
Létezik ilyen megoldás az ivarzási tünetek elnyomására, de csak a vadon élő állatoknál vagy az állatkerti vadaknál alkalmazzák. Ez a beavatkozás nem számít ivartalanításnak, csak időleges megoldást jelent a "problémára". A legjobb tudomásom szerint nincs ilyen beavatkozás a kedvenceknél Magyarországon.
A legtöbb rövidorrú kutyánál előfordul az eléggé intenzív könnyezés. Ez amiatt van, hogy a könny nem tud elfolyni a könnycsatornán keresztül az orrüregbe. Így a belső szemzugnál összefutva onnan kicsöppen és ott marad a szemkörüli szőrzeten és ráncokban, a levegőn megbarnul. De előfordulhat, hogy kötőhártyagyulladása van látható gennyes, ödémás elváltozás nélkül (pl. mycoplasma fertőzés, enyhébb lefolyású, idült, tüszős kötőhártyagyulladás, stb.) Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy mitől lehet ez nála.