6716. Mire kell odafigyelni, ha új macskát viszel haza?
Egy új macska beköltözése az otthonodba izgalmas, ölelgetéssel és társasággal teli kaland.
Egy új macska beköltözése az otthonodba izgalmas, ölelgetéssel és társasággal teli kaland.
Manapság a legtöbb ember az agárfajtákat házikedvencként tartja számon, azonban az agártartás és az agárversenyek világa jelenleg is nagyon népszerű és hosszú múlttal rendelkezik. Az agárversenyek hagyománya egészen 1920-ig vezethető vissza Amerikába, Magyarországon pedig az 1960-as években kezdtek el agárversenyeket rendezni és a mai napig lehet sportfogadást tenni különböző sportfogadási oldalakon. Az agárversenyek világa egy rendkívül sokszínű és megosztó téma, hiszen az állatoknak számos kritériumnak kell megfelelniük mind állatjóléti, mint verseny tisztasági szempontból. Ebben a cikkben, bemutatjuka különböző agárfajtákat és versenytípusokat, illetve kitértünk az agárversenyek etikai kérdésére is.
Összegyűjtöttük mit érdemes hazavinnünk, mielőtt befogadunk vagy vásárolunk egy kiskutyát!
A megfelelő háziállat kiválasztása fontos döntés, amely hosszú évekre befolyásolja az életmódodat és az állat jólétét. Az állatokat viszont mindenki szereti, így még a https://22bet.com/de is számtalan állatos játékot biztosít, így érthető, hogy szeretnél te is egy sajátot. Egy háziállat örömet, társaságot és felelősségtudatot hozhat az életedbe. Fontos azonban, hogy megalapozott döntést hozz, amely összhangban van az élet helyzeteddel, az életmódoddal és azzal, hogy milyen típusú interakciót szeretnél folytatni a háziállatoddal. Ebben a cikkben azt vizsgáljuk meg, hogyan válaszd ki a tökéletes háziállatot.
Az akkumulátortöltő olyan eszköz, amely egyetlen autós kelléktárából sem hiányozhat. Egyrészt kellemetlen helyzetektől menthet meg, másrészt az akku karbantartásában is nagy szerepet játszik.
A "nyúlás" a serdülőkor jele. Majd hízni is fog. Bolhairtásra tartós hatású cseppeket (FRONTLINE) kell használni és a környezetben is irtani (pl. Insecticide spray), takarítani kell. Az alomtálcás probléma a legtöbb bent tartott cicánál előfordul. Létezik kis, házikó jellegű alomláda is, abból nem tud kikotorni.
A kanárik átlagosan 8-10 évig élnek.
Én is láttam ilyet. Szerintem teljesen normális.
A szemek könnyezése normális, kezelni akkor kell, ha gennyes (tehát fehéres) a csipa. Féregtelenítésre széles spektrumú tablettát (Drontal cat) célszerű használni. Kölyökkorban 2 hetente kell féregteleníteni (ekkor még pasztával) 3-4 alkalommal, majd 1/4 évente, ekkor már tablettával.
Az összeszoktatás általában megoldható, de a legtöbb esetben csak a nagypapagájokkal történik zökkenőmentesen. Ezektől a nagytestű madaraktól sokszor félnek a macskák. És a nagypapagájok könnyebben tudnak védekezni. A legszelídebb, legháziasabb cicákban is feléledhet a vadászösztön. A kalitkában lévő madárban is kárt tudnak tenni, ezért ha a macska fokozottan érdeklődik a papagáj iránt, akkor csak felügyelet mellett legyenek egy szobában.