6716. Mire kell odafigyelni, ha új macskát viszel haza?
Egy új macska beköltözése az otthonodba izgalmas, ölelgetéssel és társasággal teli kaland.
Egy új macska beköltözése az otthonodba izgalmas, ölelgetéssel és társasággal teli kaland.
Manapság a legtöbb ember az agárfajtákat házikedvencként tartja számon, azonban az agártartás és az agárversenyek világa jelenleg is nagyon népszerű és hosszú múlttal rendelkezik. Az agárversenyek hagyománya egészen 1920-ig vezethető vissza Amerikába, Magyarországon pedig az 1960-as években kezdtek el agárversenyeket rendezni és a mai napig lehet sportfogadást tenni különböző sportfogadási oldalakon. Az agárversenyek világa egy rendkívül sokszínű és megosztó téma, hiszen az állatoknak számos kritériumnak kell megfelelniük mind állatjóléti, mint verseny tisztasági szempontból. Ebben a cikkben, bemutatjuka különböző agárfajtákat és versenytípusokat, illetve kitértünk az agárversenyek etikai kérdésére is.
Összegyűjtöttük mit érdemes hazavinnünk, mielőtt befogadunk vagy vásárolunk egy kiskutyát!
A megfelelő háziállat kiválasztása fontos döntés, amely hosszú évekre befolyásolja az életmódodat és az állat jólétét. Az állatokat viszont mindenki szereti, így még a https://22bet.com/de is számtalan állatos játékot biztosít, így érthető, hogy szeretnél te is egy sajátot. Egy háziállat örömet, társaságot és felelősségtudatot hozhat az életedbe. Fontos azonban, hogy megalapozott döntést hozz, amely összhangban van az élet helyzeteddel, az életmódoddal és azzal, hogy milyen típusú interakciót szeretnél folytatni a háziállatoddal. Ebben a cikkben azt vizsgáljuk meg, hogyan válaszd ki a tökéletes háziállatot.
Az akkumulátortöltő olyan eszköz, amely egyetlen autós kelléktárából sem hiányozhat. Egyrészt kellemetlen helyzetektől menthet meg, másrészt az akku karbantartásában is nagy szerepet játszik.
A Korvimin ZVT+Reptil kifejezetten hüllők számára készült vitamin- és ásványianyag keverék. A legtöbb vitaminkészítménynek a lejárati idő elteltével csökken a hatékonysága, majd idővel teljesen hatástalan lesz (mégha problémát nem is mindig okoznak, a kívánt hatás azonban elmarad). Javasolt mindig friss, nem lejárt táplálék kiegészítőket adni bármilyen állatnak, így biztos egészségesebb lesz és nem kockáztatunk.
Valamilyen külső oknál, vagy valamelyik kutya egészségügyi változásánál fogva, 2 hónappal ezelőtt jött el az ideje annak, hogy a két kutya közötti konkurenciaharc ilyen szinten kiéleződjön. A falkán belüli, a két kutya közötti rangsor beállításával lehet a problémát kezelni. Tehát elsősorban el kell döntenie a gazdinak, hogy melyik kutyát helyezi a falka hierarchikus sorrendjében magasabbra. Majd ennek megfelelően különböző jelzések folyamatos és következetes használatával ezt az állatok tudtára kell adnia. Pld. a magasabb rangú kutyának ad elősször enni, azt üdvözli elsőnek hazatéréskor, annak biztosítja a komfortosabb pihenőhelyet, vele kezd elősször játszani, többet kezdeményezi vele a testkontaktust, simogatást, stb. A játékos harcok során mindig a magasabb rangú kutyának ad igazat, annak segít (nem a gyengébbnek !!!) és azt támogatja. A kutyák nem érzik magukat jól a demokratikus egyenlősdiben és távol áll tőllük az emberi érzelem által irányított "a gyengébbet, elesettebbet támogatom" elmélet és gyakorlat.
Sajnos nem derül ki a kérdésből, hogy mennyi idős a kiscica. Átlag 7-8 hétig szopnak megfelelő táplálás mellett is. Mindenképpen javasolnám pár napra a teljes elkülönítését, hogy ne járjon rá a mamára nassolni és akkor leáll a tejtermelés. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Bár nem sokat látok belőle (képernyőmön a legnagyobb is csak 3mm-es!), de szerintem kullancs lehet (90%). Ha biztosra akar menni, akkor vagy lefotózza nagyobb felbontásban, vagy pedig - talán ez a legegyszerűbb megoldás - elviszi az Önhöz legközelebb megtalálható állatorvoshoz, aki szerintem megerősíti a tippemet. Dr Fekete Richard
Igen, a cicák gyakran vonulnak el, amikor érzik, hogy már nem sok idejük van hátra. Ilyenkor elbújnak az emberek elől.