6716. Mire kell odafigyelni, ha új macskát viszel haza?
Egy új macska beköltözése az otthonodba izgalmas, ölelgetéssel és társasággal teli kaland.
Egy új macska beköltözése az otthonodba izgalmas, ölelgetéssel és társasággal teli kaland.
Manapság a legtöbb ember az agárfajtákat házikedvencként tartja számon, azonban az agártartás és az agárversenyek világa jelenleg is nagyon népszerű és hosszú múlttal rendelkezik. Az agárversenyek hagyománya egészen 1920-ig vezethető vissza Amerikába, Magyarországon pedig az 1960-as években kezdtek el agárversenyeket rendezni és a mai napig lehet sportfogadást tenni különböző sportfogadási oldalakon. Az agárversenyek világa egy rendkívül sokszínű és megosztó téma, hiszen az állatoknak számos kritériumnak kell megfelelniük mind állatjóléti, mint verseny tisztasági szempontból. Ebben a cikkben, bemutatjuka különböző agárfajtákat és versenytípusokat, illetve kitértünk az agárversenyek etikai kérdésére is.
Összegyűjtöttük mit érdemes hazavinnünk, mielőtt befogadunk vagy vásárolunk egy kiskutyát!
A megfelelő háziállat kiválasztása fontos döntés, amely hosszú évekre befolyásolja az életmódodat és az állat jólétét. Az állatokat viszont mindenki szereti, így még a https://22bet.com/de is számtalan állatos játékot biztosít, így érthető, hogy szeretnél te is egy sajátot. Egy háziállat örömet, társaságot és felelősségtudatot hozhat az életedbe. Fontos azonban, hogy megalapozott döntést hozz, amely összhangban van az élet helyzeteddel, az életmódoddal és azzal, hogy milyen típusú interakciót szeretnél folytatni a háziállatoddal. Ebben a cikkben azt vizsgáljuk meg, hogyan válaszd ki a tökéletes háziállatot.
Az akkumulátortöltő olyan eszköz, amely egyetlen autós kelléktárából sem hiányozhat. Egyrészt kellemetlen helyzetektől menthet meg, másrészt az akku karbantartásában is nagy szerepet játszik.
A csikó agresszivitása félelemből eredhet. Nem célszerű olyan módszert választani, ami megfélemlíti (pl. villanypásztor). Boxos elhelyezés esetén az anyja melletti boxba tenném. Egy kis ideig ne lovagolják az anyját, de minden nap egymás mellett vezetni, együtt csutakolni... És sok türelem.
Tisztelt Mónika, mindenképpen az Állatorvosi Egyetemet ajánljuk, ám ehhez Budapestre kell jönnie! Sok sikert a pályához, Dr. Háziállat
A hím fiókák viaszbőre is lehet rózsaszín, az ivarérett tojóké a barna valamely árnyalata, csontszínű, esetleg zöldes, türkiz színű fehér szegéllyel. A tojók általában csípősebbek, revírjüket jobban védik a hímeknél. Kézhez szoktatásuk problémásabb, de kellő türelemmel megoldható. Párzási időszakokban a korábban szelíd madár is agresszívebb lehet és mivel nem fél a gazdájától, így bátrabban támadhat, mint egy eleve távolságtartó papagáj.
1./ A homokozó nem jó megoldás. Csak szigorú tiltással és a 4TAPPANCS M-F-I-J tréning módszerének alkalmazásával. 2./ Ugyan úgy mint az 1./ pont, azzal kiegészítve, hogy amennyiben egy fiatal (3-6 hónapos) kutyáról van szó akkor a fogváltás miatt rág, és ehhez szüksége van elrágható préselt bőrre, bikacsökre, rágó játékokra, stb. - amivel dörzsöli az ínyét. Mind a két pontra igaz, hogy előfeltétel, hogy a kutya szellemi és fizikai igényeit ki kell elégíteni mert a jelenségeket általában egy ´unatkozó kutya´ csinálja és nem egy ´fáradt kutya´ !!! Vannak ilyen szerek, kenhető és spray formában is, (érdeklődjön a FRESSNAPF áruházban) de nem jelentenek 100 % -os garanciát. A fenti tanácsok, tippek alkalmazása nélkül nem elég hatékonyak. Tapasztalataim alapján az élőlényekkel szemben bevetett érzéketlen technikai dolgok kevésbé hatékonyak, mint amiket az ember, mint másik értelmes-érző-gondolkodó élőlény nyújthat.
Mindenképpen javasolnám a cica állatorvoshoz vitelét, ugyanis a "pattanás" amit ír az egy tályog amit célszerű felvágni és kifertőtleníteni.