6771. A környezetbarát termékek sikeresebbek!
A természetvédelem manapság fontos szerepet játszik az emberek életében. A vásárlók egyre inkább igyekeznek olyan vállalkozások termékeit megvenni, amelyek valamilyen formában védik a környezetet.
A természetvédelem manapság fontos szerepet játszik az emberek életében. A vásárlók egyre inkább igyekeznek olyan vállalkozások termékeit megvenni, amelyek valamilyen formában védik a környezetet.
Az állatvédelemmel foglalkozó civil szervezeteknek meghirdetett 500 millió forintos keretösszegű pályázaton 277 szervezet nyert el támogatást.
Vannak a kutyák, és vannak a tacskók, ezek a rendkívül népszerű ebek. Rengetegen, főleg, akik a természetet is imádják, teljesen odavannak értük. Ezen nem is nagyon lehet csodálkozni.
Az időjárás nem éppen volt ideális az elmúlt hetekben. Folyamatosan váltotta egymást a hőség és a hatalmas viharok, jégesők. Jelenleg a 35 Celsius-fok feletti hőmérséklet jelenti a legnagyobb problémát. Az éghajlatváltozás miatt jobb, ha megbarátkozunk a változatos és egyben szélsőséges időjárással. Érdemes felkészülni a legnagyobb melegre.
Amikor egy pár életében eljön a megfelelő pillanat, előfordulhat, hogy a házasságkötés mellett döntenek. Ezt hagyományosan egy lánykérés, majd a jegyben járás előzni meg, amelynek jelképes szimbóluma egy bizonyos ékszer, aminek nagy jelentőséget szoktak tulajdonítani.
Kedves Jonapot kivánok! Ez nem szemölcs,keressen fel állatorvost,mert itt valószínü,hogy sebészeti beavatkozásra lesz szükség.Ne várjon a kezeléssel mert csonthártyára terjedhet az elváltozás. Dr.Puskás Gábor
Kedves Eszti, Gyors választ írok: beteheti, nem lesz baja a teknősnek.. az egy amiért aggódnék, hogy a tégla hasznos teret vesz el az úszó részből a teknősnek, és nem is hiszem, hogy a vízoszlop elég magas tud lenni hacsaknem több téglát rak az ember egymásra... érdemesebb valamilyen viz fölé lógó tálcaszerű napozót építeni... -Éva
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos
Ha a nyuszik élénkek és a hasuk is dagad - ez szoptatás után annyira látható, hogy sokszor maga a tej is átüt a kis bőrükön - akkor minden a legnagyobb rendben van. Azonban, ha nem ducik a kisnyulak, és szoptatás után sem nyugszanak meg közvetlenül, akkor előfordulhat, hogy az anyának nincs elég - vagy épp semennyi - teje. Ha ezt tapasztalod, állatorvos tud segíteni. Egy hormoninjekcióval - oxitocint ad az anyának, ez még beindíthatja a tejtermelést. Ha mégsem sikerült, akkor a mesterséges táplálást kell választanod. A törpenyúl oldalon erről találsz részletes leírást...
Kedves Gazdi, Ez tipikusan olyan felületes kérdés, amire lehetetlen pontos választ adni az állat vizsgálata nélkül. Nem ismert, hogy milyen nemű az állat. Nem egyértelmű, hogy a fenék mely része duzzadt. Egyébként milyen a bélsara, vizelete? Nehezen ürít, vagy könnyen? Jelez-e fájdalmat? Bágyadt, vagy eleven; egyedüli kutya-e? A fenti kérdések megválaszolását követően már 2-4 betegségre leszűkíthető válasz adható, tehát mindenképpen célszerű állatorvoshoz fordulni.