6771. A környezetbarát termékek sikeresebbek!
A természetvédelem manapság fontos szerepet játszik az emberek életében. A vásárlók egyre inkább igyekeznek olyan vállalkozások termékeit megvenni, amelyek valamilyen formában védik a környezetet.
A természetvédelem manapság fontos szerepet játszik az emberek életében. A vásárlók egyre inkább igyekeznek olyan vállalkozások termékeit megvenni, amelyek valamilyen formában védik a környezetet.
Az állatvédelemmel foglalkozó civil szervezeteknek meghirdetett 500 millió forintos keretösszegű pályázaton 277 szervezet nyert el támogatást.
Vannak a kutyák, és vannak a tacskók, ezek a rendkívül népszerű ebek. Rengetegen, főleg, akik a természetet is imádják, teljesen odavannak értük. Ezen nem is nagyon lehet csodálkozni.
Az időjárás nem éppen volt ideális az elmúlt hetekben. Folyamatosan váltotta egymást a hőség és a hatalmas viharok, jégesők. Jelenleg a 35 Celsius-fok feletti hőmérséklet jelenti a legnagyobb problémát. Az éghajlatváltozás miatt jobb, ha megbarátkozunk a változatos és egyben szélsőséges időjárással. Érdemes felkészülni a legnagyobb melegre.
Amikor egy pár életében eljön a megfelelő pillanat, előfordulhat, hogy a házasságkötés mellett döntenek. Ezt hagyományosan egy lánykérés, majd a jegyben járás előzni meg, amelynek jelképes szimbóluma egy bizonyos ékszer, aminek nagy jelentőséget szoktak tulajdonítani.
Szerintem, rágcsálja nyugodtan. Nem lesz baja tőle. (Biztos nyúlnak érzi magát. :))
Szerintem ne ostorozza magát állatszeretete miatt. Én sem teszem és pszichológusra sem költök túl sokat! :) Ha valaki el tudja látni saját állatkertjét, akkor tarthat annyi állatot, amennyit akar. A választásban nehezen tudnék segíteni, de a tengerimalacok nagyon aranyosak tudnak lenni ám! :))
Bulldogoknál gyakori a bőrprobléma. Bátran állíthatom, hogy ezek hátterében legkevésbé a szőrtüszőatkásság a döntő tényező. Ez inkább csak másodlagos diagnózis vagy lelet, fontos lenne egy laboratóriumi vizsgálat (bőrkaparék, szőr stb., akár vérvétel is) az ok megállapítására. A bulldog bőrbetegségek hátterében leggyakrabban inkább immunhiány áll, emiatti gombásodással, de gyakori az ekcémás (allergiás) alapon induló probléma is és egyéb más problémák. A pontos diagnózishoz persze személyesen kell megvizsgálni a kutyust. Javasolnám, hogy bulldogszakértő dokihoz vigyék, vagy vigyék vissza a kezelődokihoz. (Egyébként Takticcal soha nem szoktunk bulldogot fürdetni, mert nagyon rontja a bőrük állapotát...) Sajnos a bulldog bőrprobléma témakör egy elég nehéz és komplex tudomány, sok száz oldalas könyvet lehetne írni róla...
Valószínűleg enyhe hasmenésről lehet szó. Ha igen, akkor ez leggyakrabban emésztőrendszeri problémára, gyulladásra utal. Enyhébb esetben 1-2 napos koplalással vagy diétával (főtt rizs, csirkehús napi többszöri, kis adagban való etetésével) és probiotikumok (kefír, joghurt, állatpatikában kapható probiotikumok) adásával rendeződik a helyzet. Ha mégsem, akkor dokibácsihoz kell menni. Vagy dokinénihez. (Nehogy kikezdjenek a feministák. :)) Megelőzés: nem szabad hirtelen tápot, eleséget váltani, illetve ezek mindig jó minőségűek legyenek.
Mert imádja a mentolt! Macskáknál ez gyakori! A sportkrém helyett javasolnám, hogy állatpatikában vásároljanak neki mentolos macskatablettát. Mert van ilyen!