6781. Miért előnyös a vászonkép a falon?
A vászonképek ma már virágkorukat élik a családok otthonainak falain. Sokkal élhetőbb és környezettudatosabb formában közvetíthetik az üzeneteinket, és a kedvenc pillanatainkat is élvezhetőbbé teszik.
A vászonképek ma már virágkorukat élik a családok otthonainak falain. Sokkal élhetőbb és környezettudatosabb formában közvetíthetik az üzeneteinket, és a kedvenc pillanatainkat is élvezhetőbbé teszik.
Mindegy, hogy fesztiválról vagy rohanós hétköznapokról van szó, egy övtáskára mindig szükségünk lehet. Ebbe csak a legfontosabb tárgyak férnek bele, de ettől függetlenül remek kiegészítői lehetnek egy-egy outfitnek.
Az autós közlekedés hétköznapjaink részévé vált. Mindeközben pedig nem szabad megfeledkeznünk egy pillanatra sem arról, hogy a biztonságnak minden esetben elsődlegesnek kell lennie. Különösen igaz ez akkor, ha a kisbabánkról van szó, hiszen gyermekeink épsége minden szülő számára a legfontosabb.
Amikor úgy döntesz, hogy legfőbb ideje a testsúlyodon változtatni, elkezd üldözni a vágyakozás minden egészségtelen édesség után. Fontos azonban „hideg” fejjel elgondolkodni, és olyan élelmiszerekre koncentrálni, melyek nem fogják negatívan befolyásolni a vércukorszintet.
Allergia, fáradtság, puffadás, hajhullás – ezek mind hétköznapi tünetek, de a háttérben sürgős kezelésre szoruló hormonális zavarok is állhatnak. A diagnózis felállítása korántsem egyszerű. Környezeti szennyeződés, vagy akár egészségtelen táplálkozás is okozhatja a rendellenességeket, és egyénenként eltérő módon jelentkezhetnek.
Amíg nem lehet tudni, hogy mi is ez a dudor, addig erről semmit nem lehet mondani. Lehetőség bőven van, lehet szöveti duzzanat, lehet tályog, lehet benne vér, lehet daganat is, és még sok egyéb. Azt kellene tisztázni az állatorvossal, hogy ő mire gyanakszik, mit érez? (Kemény, vagy lágy a tapintatú, szerinte szövetszaporulat lehet vagy folyadékgyülem?) És persze meg kellene várni a vér eredményeket, ha már el lett küldve a laborba a minta.
Kedves Fecó! A váladék nemcsak a bűzmirigyéből folyhat, jöhet pl. a végbélből is. Mindenképpen mutassa meg még egyszer a kollégának!
Ha újra jelentkeztek a tünetek, akkor további vizsgálatokra lenne szükség: első körben vérlabor és ultrahangos vizsgálat. A szeme szerintem másodlagos probléma, de így "látatlanba" tényleg nehéz. Olvass tovább! Váladékozik a kutya szeme? Ez a szemszárazság betegség
Kedves Molnár Éva! Mindenképpen mutassa meg a kollégának, mert lehetséges, hogy további kezelésre lesz szükség (antibiotikum, drainage stb.).
Kedves Németh Szilvia! A tünetek alapján valószínűleg agyi sérülés (oedema, haematoma) okozza a tüneteket. Ha pontosítani szeretné, hogy mi a probléma, akkor további vizsgálatok szükségesek (pl. MR). Az ilyen típusú traumák kórjóslata - sajnos - rossz.