6781. Miért előnyös a vászonkép a falon?
A vászonképek ma már virágkorukat élik a családok otthonainak falain. Sokkal élhetőbb és környezettudatosabb formában közvetíthetik az üzeneteinket, és a kedvenc pillanatainkat is élvezhetőbbé teszik.
A vászonképek ma már virágkorukat élik a családok otthonainak falain. Sokkal élhetőbb és környezettudatosabb formában közvetíthetik az üzeneteinket, és a kedvenc pillanatainkat is élvezhetőbbé teszik.
Mindegy, hogy fesztiválról vagy rohanós hétköznapokról van szó, egy övtáskára mindig szükségünk lehet. Ebbe csak a legfontosabb tárgyak férnek bele, de ettől függetlenül remek kiegészítői lehetnek egy-egy outfitnek.
Az autós közlekedés hétköznapjaink részévé vált. Mindeközben pedig nem szabad megfeledkeznünk egy pillanatra sem arról, hogy a biztonságnak minden esetben elsődlegesnek kell lennie. Különösen igaz ez akkor, ha a kisbabánkról van szó, hiszen gyermekeink épsége minden szülő számára a legfontosabb.
Amikor úgy döntesz, hogy legfőbb ideje a testsúlyodon változtatni, elkezd üldözni a vágyakozás minden egészségtelen édesség után. Fontos azonban „hideg” fejjel elgondolkodni, és olyan élelmiszerekre koncentrálni, melyek nem fogják negatívan befolyásolni a vércukorszintet.
Allergia, fáradtság, puffadás, hajhullás – ezek mind hétköznapi tünetek, de a háttérben sürgős kezelésre szoruló hormonális zavarok is állhatnak. A diagnózis felállítása korántsem egyszerű. Környezeti szennyeződés, vagy akár egészségtelen táplálkozás is okozhatja a rendellenességeket, és egyénenként eltérő módon jelentkezhetnek.
A kutyák nem ismerik azt a kifejezést vagy viselkedést, hogy bosszú. Az egyik ok lehet a szeparációs félelem, ennek kezeléséről "itt" olvashatunk. A kutyák nem szeretnek odapiszkítani, ahol alszanak/élnek, így szinte biztos, hogy csak arról van szó, hogy túl sokáig kellene kibírnia a kutyának ürítési lehetőség (séta) nélkül. Ha kevés idő telik el az esti és a reggeli séta között, a kutya mégis bepiszkít, nézessük meg állatorvossal, lehet, hogy valamilyen fiziológiai probléma áll a háttérben. Ha sehogy sem sikerül megváltoztatni a dolgot, megoldás lehet a mostani tápról jobb minőségű tápra, vagy házi kosztra átállni, ilyenkor ugyanis kevesebb salakanyag képződik és kevesebbet is kell üríteni a kutyának. Illetve ami segíthet: a megfelelő rangsor felállítása, megerősítése, egyéb szabályok felállítása, rendszerbe foglalható életritmus , és a megfelelő életmód biztosítása, azaz a kutyát jó alaposan le kell fárasztani a séták alatt, el kell vinni kirándulni, dolgozni kell vele, stb. A Tükör kutyaiskolában van külön törpe csoport, ezt nagyon javaslom, mert bár a szobatisztaságot nem lehet az iskolán "gyakorolni", de a közös munka, a helyes viszony általában magától megoldja az egyéb zavarból fakadó problémákat. A büntetés, és a kutya orrának pisibe nyomkodása csak városi legenda, nem segíti a szobatisztaságra nevelést. Sok sikert!
Sajnos ismerős a probléma :) A családom öreg macskájánál jól bevált a valeriána án (macskagyökér) tartalmú nyugtató tabletta. Magától megeszi. Pl: No- stress tabletta
Semmi gondot nem okoz ha a súlynak megfelelően egyszerre csak a fele mennyiséget használja fel és egy hónap múlva a többit.A tubust jól le kell zárni.
Kedves Gazdi! Azt nem tudom megmondani, mi a tengerimalac konkrét baja, nem vagyok állatorvos. Viszont abban teljesen igaza van, hogy ezeket a tüneteket sürgősen meg kell szüntetni, mert elpusztulhat az állatka. Az jó jel, hogy a mali szeretne magától enni. A fecskendős etetés elkerülhetetlen, legalább 30-50 ml-t bele kell tölteni egy nap (legalább 15 ml egy etetésre), többet is lehet, hogy ne száradjon ki, és ne álljon le az anyagcseréje, és addig kell etetni, amíg magától nem eszik, 2 hétig biztos. Amiket azonnal beadnék 24 órán belül, bármi baja van és nyugodtan kaphat is, bármi baja van: Mivel az állat nem kakil, és erőltetetten veszi a levegőt, tehát feszülhet a hasa, nem megfelelő a bélmozgás, 0,5 ml olívaolajat fecskendőből egy kortyra benyomni a szájába (csak egy alkalommal), mert lehet, hogy a kakik puffadás vagy szorulás miatt megakadtak, feszül és nyom a hasa, és emiatt is kedvetlen és nem tud bogyózni. Az olaj 6-8 óra alatt megy át, és ha sikeresen átment, néhány fényes bogyónak, jó esetben egy kis kupacnak kellene érkeznie. Mivel az olaj akadályozza más gyógyszer felszívódását, vagy 6 órával utána, vagy előtte kellene szájon át ACC-t adni, mivel a nehéz légzést okozhatja a tüdő vizesedése, vagy szívbetegség. Mindkét esetben az ACC rendszeres használata hatott malinál, élénkebb lett és kevésbé pumpált. Vagy 200-as porból 1/4 teáskanálnyit kell 1-ml vízben feloldani, és fecsiből beadni, vagy gyereknek való ACC szirupból szintén 1 ml-t fecsiből beadni, reggel és este legalább 7-10 napig, ha láthatóan használ, kevésbé pumpál, tartósan naponta 3-4 hétig. A hatásos fogvágásnál a malit be kell bódítani, úgy reszelik meg a fogát, a hátsók nőnek túl általában, ha nem így történt, csak csipesszel csíptek le róla, javaslom, keressen fel másik állatorvost, mert a fogtúlnövés továbbra is megvan. Ha a malit naponta 4-szer etetik fecsiből, az stabilan tartja, ha csak ez a baja. Antibiotikumot, ha injekciósan kapott 2 nappal az előző után meg kell ismételni, mert 5-7 napos antibiotikum-kezelés hat. Ha valamilyen gyulladás van a szervezetében, ez segít. Ha a mali magától eszegetne, Trovet gyógytápot nemcsak fecsiből lehet adni, hanem ha csak annyira vizezik meg, hogy a golyók megduzzadnak, és megkínálja a malit, ha csak fogprobléma, vagy nehezen eszik, a puha falatkákat megpróbálja enni, és 1-1 evőkanálnyit adni a tálkájába vagy kézből reggel-este, jó jel lenne, ha megenné, a fecsi elhagyása után adnék neki Trovetet még 1 hónapig kiegészítésnek (vitaminok stb miatt). Ezek mellett a malit mindenképp el kell még vinni állatorvoshoz, és kitalálni, mi a baja. Nem feltétlen kell extrém betegségeket keresni, hanem összeszedni a tüneteket. Plusz otthon napi súlymérés, ha a mali nem fogy naponta 20-25 grammot, hanem tartja a súlyát napokig, vagy a kiegészítő etetésre még hízik, jó esélyei vannak. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Mindenképpen mutassa meg mindkettőt (a kakit és a kutyust) állatorvosnak. A bélsarat laboratóriumi vizsgálatra lehet küldeni, amiből megállapítható, hogy pl. ürít-e parazitát, van-e benne vér vagy tartalmaz-e egyéb kóros elemeket...