6781. Miért előnyös a vászonkép a falon?
A vászonképek ma már virágkorukat élik a családok otthonainak falain. Sokkal élhetőbb és környezettudatosabb formában közvetíthetik az üzeneteinket, és a kedvenc pillanatainkat is élvezhetőbbé teszik.
A vászonképek ma már virágkorukat élik a családok otthonainak falain. Sokkal élhetőbb és környezettudatosabb formában közvetíthetik az üzeneteinket, és a kedvenc pillanatainkat is élvezhetőbbé teszik.
Mindegy, hogy fesztiválról vagy rohanós hétköznapokról van szó, egy övtáskára mindig szükségünk lehet. Ebbe csak a legfontosabb tárgyak férnek bele, de ettől függetlenül remek kiegészítői lehetnek egy-egy outfitnek.
Az autós közlekedés hétköznapjaink részévé vált. Mindeközben pedig nem szabad megfeledkeznünk egy pillanatra sem arról, hogy a biztonságnak minden esetben elsődlegesnek kell lennie. Különösen igaz ez akkor, ha a kisbabánkról van szó, hiszen gyermekeink épsége minden szülő számára a legfontosabb.
Amikor úgy döntesz, hogy legfőbb ideje a testsúlyodon változtatni, elkezd üldözni a vágyakozás minden egészségtelen édesség után. Fontos azonban „hideg” fejjel elgondolkodni, és olyan élelmiszerekre koncentrálni, melyek nem fogják negatívan befolyásolni a vércukorszintet.
Allergia, fáradtság, puffadás, hajhullás – ezek mind hétköznapi tünetek, de a háttérben sürgős kezelésre szoruló hormonális zavarok is állhatnak. A diagnózis felállítása korántsem egyszerű. Környezeti szennyeződés, vagy akár egészségtelen táplálkozás is okozhatja a rendellenességeket, és egyénenként eltérő módon jelentkezhetnek.
Vajon miért kellene olyasmit adni a kutyának, amit az ember nem enne meg...?? Krumplihéjat, dióhéjat, tökhéjat, dinnyehéjat, szilvamagot, szénát, szalmát, szemes kukoricát....stb. (sorolhatnám) ne tessék adni a kutyának!!
A biztonság kedvéért érdemes lenne egy féregtelenítést végezni a madarakon, de a leírtak alapján valóban legvalószínűbb, hogy párosodni szeretne. Az etetett vitaminok, fehérjék mennyiségének csökkentésén kívül nem sok teendője van, legfeljebb párt vehet a hullámosnak.
Mindenképpen ki kell vizsgálni az okát, vigyék állatorvoshoz! Lehet parazitológiai vagy más fertőző háttere. Az állatorvosi címtárunkban talál a VI. kerültben praktizáló állatorvost.
Gyakori, visszatérő kérdés: mit és hogyan adjunk enni a kiskutyának, különös tekintettel az anyától való elválasztás körüli időszakra (6-7-8 hetes kölyök). Sokan úgy gondolják, hogy az itatás kérdése megoldott: "tejet kell adni neki". Pedig ez nem is olyan egyértelmű. A tejet minden esetben fel kell forralni, majd lehűteni, és azonos mennyiségű vízzel ajánlatos hígítani. Még így is előfordulhat, hogy átmenetileg hasmenés, lágy széklet jelentkezik a szoktatás időszakában. Valójában a tejre ebben az esetben nem a beltartalmi értékei miatt van szükség, hanem azért, hogy annak íze, illata csábítóbb legyen a kiskutyának, és megtanuljon inni. Az ivás megtanulása ugyanis sokkal fontosabb és előrevalóbb, mint az evésé, ugyanis a fiatal állatokat jobban veszélyezteti a szomjazás, kiszáradás, mint az éhezés. Kölyökkorban gyakrabban fordul elő hasmenés, ami fokozott folyadékveszteséget jelent, és amelyre ebben a korban sokkal érzékenyebbek az állatok. Amint a kölyök rászokik az ivásra, fokozatosan lehet csökkenteni a keverékben a tej mennyiségét, és végül a tejet teljes egészében el kell hagyni. Mivel kínáljuk, etessük először a kiskutyát? Ne szárazeleséggel kezdjük! Még akkor sem, ha láthatóan szívesen és jóízűen nyammognak a kölykök a száraztápon. Jobb, ha kezdetben lédús, nedvesített eledelt (vagy beáztatott száraztápot) kínálunk, hogy a szilárd eleséggel együtt kellő mennyiségű folyadékot is felvegyen az állat. Erre kezdetben azért van szükség, mert ha a kölyök jóllakik szárazeleséggel, és nem fogyaszt kellő mennyiségű folyadékot (vizet), túlterhelheti a gyomrát, ami hányáshoz vezet, és rendellenes bomlási folyamatok indulhatnak meg az emésztőtraktusban, ami gyomor-bélgyulladást okozhat.
Ha megfelelő méretű a kalit akkor igen, de az első napokban fokozottan figyelje a viselkedésüket.