676. Hogyan védd macskádat a vírusos fertőzésektől?
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
Nincs olyan év, hogy ne betegednének, sőt halnának meg emberek ezek valamelyiknek a mérgétől. Természetesen ezek az állatok nem az ember ellen fejlesztették ki veszélyes fegyverzetüket...
Amerika elnökének, Barack Obamának a kutyája április 14-én, kedden érkezett a Fehér Házba. A 6 hónapos virgonc, szobatiszta, bútorkímélő kutyakölyökért az egész Obama-família odavan.
A 40 centisre megnövő leopárd leguán (Gambelia wislizenii) színe szürkésbarna, a test tetején és alján leopárdmintázat található. Eredeti élőhelyén száraz, homokos gyér vegetációjú területen él.
A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul a kutyába belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában...
Kedves Gazdi! A biztonság kedvéért célszerű lenne állatorvossal is megnézetni a cicát!
Kedves Gazdi! Egészen bizonyos, hogy a kutyus epilepsziás. Ki kellene vizsgálni alaposan. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A szukák tüzelése általában 3 hét alatt lezajlik, de mindig vannak olyan egyedek amelyeknél elhúzódhat hosszabb ideig is. Ráadásul, egy olyan fiatal szukánál amely először tüzel, az első tüzelés gyakran "atipikusan" zajlik le. Ebből következően nem biztos, hogy a kutyája mostani állapota miatt aggódnia kell (most még). A hormonális változásokba belefér az emlők megduzzadása is. Ezzel együtt azt tudom javasolni, hogy ha van rá mód, mutassa meg egy hozzáértő állatorvosnak a kutyát, mert egy vizsgálat nélkül azért nem lehet véleményt mondani egy konkrét esetről.
1./ Első fokon a bűzmirígy gyulladásra lehet gondolni. Lehetséges, hogy sikerült kiüríteni, ezért elmúlt a tünet. Egyébként ezen kívül több belső szervi probléma is lehet, amiket csak ultrahang vagy röntgen vizsgálattal lehet kideríteni. 2./ A morgás és a túlzott területvédelmi tünetek a neveléssel, rangsorproblémával vannak összefüggésbe. Ezeket a helyszínen a tartási körülmények változtatásával, rangsorbeállítással és egyébb tréningmódszerekkel lehet kezelni.
A leírt tünetek, akár bakteriális fertőzésre, akár szervi megbetegedésre is utalhatnak. Mindenképp ajánlott állatorvos felkeresése, aki a szükséges vizsgálatokat elvégzi, esetleges antibiotikumos kezelést elrendeli.