676. Hogyan védd macskádat a vírusos fertőzésektől?
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
Nincs olyan év, hogy ne betegednének, sőt halnának meg emberek ezek valamelyiknek a mérgétől. Természetesen ezek az állatok nem az ember ellen fejlesztették ki veszélyes fegyverzetüket...
Amerika elnökének, Barack Obamának a kutyája április 14-én, kedden érkezett a Fehér Házba. A 6 hónapos virgonc, szobatiszta, bútorkímélő kutyakölyökért az egész Obama-família odavan.
A 40 centisre megnövő leopárd leguán (Gambelia wislizenii) színe szürkésbarna, a test tetején és alján leopárdmintázat található. Eredeti élőhelyén száraz, homokos gyér vegetációjú területen él.
A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul a kutyába belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában...
Nem jellemző, hogy herélnének, azt az elérhető állatorvostól kellene megkérdezni egyáltalán vállalja-e. Azzal is számolni kell, hogy utána az agancs sem lesz a régi. Sokkal kézenfekvőbb lenne odaadni egy vadasparknak, mielőtt még rájön az erejére és -akár játékból is- sérülést okoz. A szarvas, a kecsesség és jóság jelképe
A páratlanul maradt madár jelenléte lehet zavaró a másik pár életében, de ezt csak a gyakorlati tapasztalat fogja igazolni, vagy cáfolni. Érdemes lenne egy új tojót vásárolni, vagy a páratlan hímtől megválni. Utóbbit persze akkor, ha zavarja a megmaradt párt. Rács mögött, avagy hogyan ne tartsunk otthon hullámos papagájt!
Egy ilyen képlet egy tengerimalacon sok minden lehet: atheromától kezdve, daganatig bármi, így mindenképpen mielőbb egzotikus állatorvoshoz kellene vinni. Sok helyen lehet részletfizetést kérni, vagy kölcsön kérni ismerősöktől. Ezt otthon egész biztosan nem lehet ellátni, és idővel fájdalommal fog járni, esetleg kirágja magát azon a részen. Mivel még pici a duzzanat, ha megfelelő orvos végzi a műtétet, akkor jó eséllyel teljesen felépül.
Sajnos én sem tudok túl sok biztatót mondani. Mindenképp orvosi diagnózis kellene az okokat illetően. A gyorsan fejlődő futómadaraknak nagyon sok "A" és "D" vitaminra, jó minőségű kalciumra és a beépülést elősegítő foszforra van szükségük. Ezeknek a kúraszerű adagolásával lehetne próbálkozni.
Ezt a kérdést így a távolból nem lehet megítélni! A legjobb az lenne, ha mindent a helyi kezelő állatorvosával beszélnének meg, ő látta, ő kezelte, neki van feltételezett vagy már biztos diagnózisa (a szövettani vizsgálat eredménye sok mindent meg fog magyarázni). Sajnos ez a folyamat (a csomó) akár rosszindulatú is lehet, de már önmagában azzal is helyi keringési zavart idéz(het) elő, hogy nyomja a környező ereket. A meglévő gyógyszerit mindenképpen kapja egyelőre, és ebben változtatást csak a kezelőorvosával együtt (vele megbeszélve) tegyenek!