676. Hogyan védd macskádat a vírusos fertőzésektől?
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
Nincs olyan év, hogy ne betegednének, sőt halnának meg emberek ezek valamelyiknek a mérgétől. Természetesen ezek az állatok nem az ember ellen fejlesztették ki veszélyes fegyverzetüket...
Amerika elnökének, Barack Obamának a kutyája április 14-én, kedden érkezett a Fehér Házba. A 6 hónapos virgonc, szobatiszta, bútorkímélő kutyakölyökért az egész Obama-família odavan.
A 40 centisre megnövő leopárd leguán (Gambelia wislizenii) színe szürkésbarna, a test tetején és alján leopárdmintázat található. Eredeti élőhelyén száraz, homokos gyér vegetációjú területen él.
A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul a kutyába belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában...
Egész biztos, hogy a cica továbbra is szobatiszta, a "kanapéra vizelést" szándékosan csinálja, azért, hogy felhívja magára a gazdái figyelmét. Ezért van az, hogy a levitt kanapéra már nem is pisil. Ez egy elég gyakran előforduló viselkedési "probléma" macskáknál. Nem könnyű leszoktatni őket, de a tettenéréskori erélyes ráripakodás megteszi hatását, főleg, ha többször sikerül! Állatpatikákban kaphatók "macska helytől távoltartó spray-k", ezek megakadályozzák, hogy cicánk egy bizonyos helyre pisiljen. Ettől a szobába még biztos, hogy be fog menni.
Az álvemhesség akár hónapokig is eltarthat. Nem jó, ha igen hosszú ideig tejel a kutya, mert ez elősegítheti az emlőgyulladás illetve a dagantok kialakulását. Gyógyszerekkel egyszerűen felfüggeszthető ez az állapot.
Az állatok, így a "társállatok" szelídítése (a hullámos papagájé is) nagy türelmet és hosszú időt igénylő munka. Sok időt kell tölteni velük és mindig arra törekedni, hogy semmi olyat ne erőltessen, amit nem akar az állatka. Javaslatom az lenne, hogy vegyen egy papagájokról szóló kiskönyvet, tüzetesen tanulmányozza át és legyen türelemmel a kis papagájhoz. Viszont állatorvoshoz igenis el kell vinni időnként, ha a szükség úgy diktálja. A szállítás alatt betakarva, a széltől, külső ingerektől óvva vigye.
Tubifex, szúnyoglárva, esetleg vízibolha megfelelő lenne az állat táplálására.
Ehhez ki kell vizsgálni a kutyát. EKG, ultrahang, esetleg laborvizsgálat szükséges.