6811. Ehető-e a halloween-i tök kedvenceink számára?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
ez itt egy rövid bevezető
A zöldfalak egyre népszerűbbek a beltéri terekben, hiszen nem csak esztétikusak, hanem javítják a levegő minőségét és növelik a komfortérzetet. De felmerül a kérdés: mennyire biztonságosak ezek a növények a háziállataink számára?
Öt ló vágtázott az M5-ös autópályán, szerencsére komoly baleset nem történt, de történhetett volna. Ki ilyenkor a felelős?
A mai rohanó világban, ahol a magunk szabta szédítő iram mellett a természeti környezet is intő jeleket küld felénk, a rendszeres testi és lelki feltöltődés, természetesen a fenntarthatóság szempontjainak figyelembevételével, nélkülözhetetlen egészségünk megőrzéséhez.
Üdv, A hüllőknél, így a teknősöknél nagyon gyakori, hogy ha betegek, csak egyféle tünetet mutatnak, mégpedig azt, hogy nem esznek. Ezért érdemes lenne minél előbb elvinni a teknőst egy hüllőkkel foglalkozó kollégához... -Éva
További vizsgálatokra lenne szüksége.
Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Kapott már oltaásokat? ezt sem írta... Amit mindenképpen javasolni tudok, vigye el állatorvoshoz, akár máshoz is, minta kinél korábban voltr!
Pihentetni kell és állatorvosnak szólni Vizsgálat után tudja megállapítani, hogy csak meghúzta vagy komolyabb probléma van a háttérben.
Szerintem ez csak véletlen egybeesés lehet. A védőoltásra való allergiás reakció az oltás beadását követő néhány órán belül jelentkezik, ami lehet akár hányás is. Három nappal utána valami más probléma miatt jelentkeznek a tünetek.