6811. Ehető-e a halloween-i tök kedvenceink számára?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
ez itt egy rövid bevezető
A zöldfalak egyre népszerűbbek a beltéri terekben, hiszen nem csak esztétikusak, hanem javítják a levegő minőségét és növelik a komfortérzetet. De felmerül a kérdés: mennyire biztonságosak ezek a növények a háziállataink számára?
Öt ló vágtázott az M5-ös autópályán, szerencsére komoly baleset nem történt, de történhetett volna. Ki ilyenkor a felelős?
A mai rohanó világban, ahol a magunk szabta szédítő iram mellett a természeti környezet is intő jeleket küld felénk, a rendszeres testi és lelki feltöltődés, természetesen a fenntarthatóság szempontjainak figyelembevételével, nélkülözhetetlen egészségünk megőrzéséhez.
Szerintem a tél még odébb van, elvileg önmaguktól is fel kell erősödniük annyira, hogy átvészeljék a telet. Tulajdonképpen nem is kell őket ilyenkor befogadni főleg ha már önállóan esznek és önellátók. Ha van tapasztalata és biztosan jól át tudja őket teleltetni, akkor az is egy megoldás.
Az akváriumban mindenképpen teljes vízcserét kell végezni, és fertőtleníteni kell minden egyes dekorációs tárgyat. A bakteriális fertőzés nagyon valószínűnek tartható. 75 literes akváriumba nem érdemes túl sok aranyhalat venni, ugyanis a túlzsúfolt akvárium a halak stresszhalálát okozhatja! Aranyhal tartása, gondozása csak méretes akváriumban Az aranyhal három kívánsága
Mivel a békák kétéltűek, ezért egyáltalán nem szükséges levegőztető. A 30 literes akvárium nagyon kicsi 5 aranyhal számára (az aranyhalak kerti tóba valók)! Érdemes lenne az állomány ritkítása, ugyanis lehetetlen lesz fenntartani az akvárium tisztaságát!
Még kímélőbb tápról nem tudok, általában a light tápok a kérdésben részletezett célt szolgálják. Fontos a leírt adagolás betartása és a fokozott mozgatás, játék is sokat segítene. Meg lehet próbálni időnként "grétimix" tápba keverését, ami még tovább csökkenti annak kalóriaértékét. Egyébként fontos, hogy kutyáknál a fogyókúra mindig nagyon kíméletes legyen és sose eredményezzen hirtelen súlyvesztést.
Jó lenne tudni, hogy milyen váladék folyik az orrukból. Gennyes? Tejszerű? (Félrenyelésre utal.) Vízszerű? Ez alapján lehetne eldönteni, hogy mi bajuk lehet és hogyan lehetne segíteni rajtuk. Az anya féreghajtása mellett a kölyköket is mindenképpen kell féreghajtani, általában 2, 4, 6 és 8 hetes korukban, ezután negyedévente.