6811. Ehető-e a halloween-i tök kedvenceink számára?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
ez itt egy rövid bevezető
A zöldfalak egyre népszerűbbek a beltéri terekben, hiszen nem csak esztétikusak, hanem javítják a levegő minőségét és növelik a komfortérzetet. De felmerül a kérdés: mennyire biztonságosak ezek a növények a háziállataink számára?
Öt ló vágtázott az M5-ös autópályán, szerencsére komoly baleset nem történt, de történhetett volna. Ki ilyenkor a felelős?
A mai rohanó világban, ahol a magunk szabta szédítő iram mellett a természeti környezet is intő jeleket küld felénk, a rendszeres testi és lelki feltöltődés, természetesen a fenntarthatóság szempontjainak figyelembevételével, nélkülözhetetlen egészségünk megőrzéséhez.
A "megvadulás" és ugrándozás az öröm jele. Valószínűleg görénye a lakást tekinti játszótérnek, a ketrecet pedig a pihenés helyének. A felborzolt farok görényeknél a félelem vagy izgatottság jele. Azonban ha félne, visszahúzódna a biztonságot jelentő ketrecbe. Próbálja meg minél többször és hosszabb időre kiengedni az állatát, így megszokottabbá válik neki a szabadság és talán nem fogad minden alkalmat ilyen kitörő lelkesedéssel. (Azért az értékes és törékeny tárgyakat célszerű eltenni az útból.)
Biztos, hogy a hörcsögnek is melege van a 40 fokos kánikulában. Semmi esetre se tegye ki a ketrecet vagy tarráriumot tűző napra, a legjobb, ha temperált hőmérsékleten, árnyékos szobában tartja. Vegyszermentes növényspriccelővel nyugodtan lepermetezheti a hörcsögöt, ha hagyja. Ettől sem a hörinek, sem a bundájának nem lesz baja. Ventillátor és légkondícionáló alá tenni nem szabad az állatot, mert (különösen vizes bundával) könnyen megfázik.
A csincsillák nagyon kedves állatok és könnyen szelídíthetők, főleg fiatal korban. Ugyanakkor nagy hely- és mozgásigényük van, és akár 8-9 évig élnek, ezeket figyelembe kell venni, ha csincsillát választ házikedvencnek. Azt javaslom, mindenképpen fiatal állatot szerezzen be és lehetőleg tenyésztőtől.
A meleg víz a legjobb, de figyelni kell a fürdővíz tisztaságára. Ha azt a madarak beszennyezik (magokkal, ürülékükkel), akkor azonnal cserélni kell. Alacsony falú dobozt ajánlanék, amibe bele tudnak állni a madarak.
A legtöbb esetben csak az egyedül tartott hullámos papagájok maradnak szelídek. Amíg magányosan élnek, minket tekintenek fajtársuknak. Ha párt vásárolnak melléjük, akkor a figyelmük már az ellenkező nemű madárra irányul. A párban tartott madarak szépsége inkább a "papagájszerelemben" és később a költésben-fiókanevelésben bontakozhat ki. A madarak röptetése fontos, elengedhetetlen. Nem kell félni, később a madarak maguktól visszaszállnak a kalitkájukra.