6811. Ehető-e a halloween-i tök kedvenceink számára?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
ez itt egy rövid bevezető
A zöldfalak egyre népszerűbbek a beltéri terekben, hiszen nem csak esztétikusak, hanem javítják a levegő minőségét és növelik a komfortérzetet. De felmerül a kérdés: mennyire biztonságosak ezek a növények a háziállataink számára?
Öt ló vágtázott az M5-ös autópályán, szerencsére komoly baleset nem történt, de történhetett volna. Ki ilyenkor a felelős?
A mai rohanó világban, ahol a magunk szabta szédítő iram mellett a természeti környezet is intő jeleket küld felénk, a rendszeres testi és lelki feltöltődés, természetesen a fenntarthatóság szempontjainak figyelembevételével, nélkülözhetetlen egészségünk megőrzéséhez.
Bár nagyon részletes leírást adott, de sok lényeges adat hiányzik, ahhoz, hogy diagnosztizálni tudjam a kutyus panaszát. Kan vagy szuka-e a kutyus, tüzelt-e. Volt-e elváltozás a vizelet és a bélsara tekintetében, stb... A leírt panaszok lehetnek például álvemhesség miatt is... Több információra lenne szükség... Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Nem írta meg a kutya nemét ! Gyanakszom, hogy a jelenség a kezdeti dominancia egyik formája: az "ürülékkel jelölés". Amit tenni lehet: • szervi okok kizárása • fajnak megfelelő tartási körülmények biztosítása • ivartalanítás • falkán belüli rangsor beállítása • esetleges stressz megszüntetése • esetleges szeparációs félelem megszüntetése • esetleges kutya WC megszüntetése • helytelen szoktatás korrigálása • Homeopatiás kezelés • Fitoterápia A fogkrémes ötlet annyit ért, mint amennyi az ötletadó szakmai tudása volt.
Kedves Gazdi ! Sajnos nem tudom melyik az a három pont a testen ahol vakaródzik a kiskutya, a különféle oktanú bőrbetegségek esetében különbözik a vakaródzás helye és intenzitása. Az alacsony pajzsmirigy működésnek 9 hónaposan kicsi a valószínűsége , és ilyenkor egyéb tünetek is vannak, ha nyugodt akar lenni ez a kérdés egy vérvizsgálattal eldönthető. Első lépésben javasolnám az alapos otthoni fürdetést, nercolajas kölyök samponnal, ha erre sem szűnik a vakaródzás, akkor a bűzmirigyet kell megnézetni állatorvossal. Sajnos a Westieknek külön bőrgyógyászata van, kiemelten magas számban jelentkeznek bőrgyógyászati panaszokkal, gyakori hogy laborvizsgálatot kell igénybe vennünk az az oktan tisztázása érdekében. Feltételezem, hogy a bolhairtás, féreghajtás megtörtént. Amíg az oktan nem tisztázódik, házi koszt adása javasolt, a tápallergia kizárása érdekében. Dr.Kiss Gabriella
A bőrgyulladás egyik formája a "hot spot", valószínű. Forduljon állatorvoshoz, antibiotikum nélkül nem fog meggyógyulni.
Amennyiben nem próbálják szakszerűen kezelni a kutya félelmi tüneteit, - csak nagyon kevés javulás várható. A félelmi jelek megfigyelése, a tartási körülmények és a kutya adatainak ismeretét követően, a gazdival közösen megbeszélt lehetőségekkel jelentősen lehet a kutya félelmét csökkenteni. Erre ma már nagyon jó hatékonyságú tréning módszerek és alternatív-állatgyógyászati terápialehetőségek állnak rendelkezésre. Ajánlom figyelmébe a http://www.4tappancs.hu honlap referenciáit és a "félős kutyák" tréningprogramot.