6811. Ehető-e a halloween-i tök kedvenceink számára?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
Egyre többen ünneplik itthon is a Halloweent, de vajon odaadhatjuk-e kedvencünknek a dísztököt?
ez itt egy rövid bevezető
A zöldfalak egyre népszerűbbek a beltéri terekben, hiszen nem csak esztétikusak, hanem javítják a levegő minőségét és növelik a komfortérzetet. De felmerül a kérdés: mennyire biztonságosak ezek a növények a háziállataink számára?
Öt ló vágtázott az M5-ös autópályán, szerencsére komoly baleset nem történt, de történhetett volna. Ki ilyenkor a felelős?
A mai rohanó világban, ahol a magunk szabta szédítő iram mellett a természeti környezet is intő jeleket küld felénk, a rendszeres testi és lelki feltöltődés, természetesen a fenntarthatóság szempontjainak figyelembevételével, nélkülözhetetlen egészségünk megőrzéséhez.
Attól tartok, hogy nem! Túl szűkös lenne egy teknősnek egy vödörben! Inkább egy 50x40 alapterületű terráriumot használjanak erre a célra!
A legvalószínűbb, hogy valamiféle fájdalom jelentkezik azon a területen, ezért ül le rögtön. Ilyen fájdalmat okozhat az ágyéktájéki gerincszakaszon jelentkező probléma, esetleg csípőízületi elváltozás. Ennek eldöntéséhez azonban mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz, aki megvizsgálja, esetleg röntgenfelvételt csinál.
A cataracta szürkehályogot jelent, ami tulajdonképpen a szemlencse "homályosságában", fehérségében mutatkozik. Ez rontja a látást, esetleg vakságot is okoz, de ettől az állat még szépen élhet, főleg szaglására hagyatkozva. Előrehaladott cukorbeteg állatokban és emberekben is jelentkezhet. A cukorbetegség tényét és fokát, valamint prognózisát viszont csak vérvételekkel lehet eldönteni (ami degunál nagyon nehéz), enélkül csak valószínűsíthető. Ténylegesen cukorbeteg kisállatok (rágcsálók) kezelése nagyon nehéz, mondhatnám lehetetlen.
Minden kutyának megvan a körülbelüli időpontja, amikor a dolgát végzi. Ez általában a kora reggeli vagy az etetéshez fűződő, de inkább az utáni időpont. Ki kell figyelni ezeket alkalmakat, és a kert azon részén tartani a kutyát, ahol azt Ön előzőleg kijelölte. Ezt a helyet el lehet keríteni egy ideiglenes kis kerítéssel is. Továbbá az ürülékből mindig a kijelölt helyen kell hagyni vagy odavinni egy-egy darabot, így az ingert okozó illatok ott erősebbek lesznek. Ha a dolgát ott végzi, végezte, ahol szerettük volna, dicsérjük meg.
Először is egy nagy gratuláció jár a kedvencének és Önnek. 17 év egy kecske életében nagy kornak számít. A kecskék átlagéletkora 15 év. Amelyik állat jól van ellátva és gondozva, csak az élheti meg ezt a szép kort. További sok sikert!