6831. Meghalt a világ legkövérebb macskája
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Számos betegség, nehézség esetén nagy segítség lehet egy jól képzett segítő kutya. De melyek ezek a betegségek? Összegyűjtöttük!
A legfontosabb szempont azonban nem feltétlenül a fajta, hanem az adott kutya temperamentuma, intelligenciája, nyugodtsága és tanulékonysága. De vannak kutyafajták amikből könnyebben válhat segítőkutya.
Kedves Gazdi! Próbálják ki először levinni sétálni, majd után adni neki enni. Ha ekkor is hány, akkor meg kell mutatni az állatorvosnak, mert elképzelhető valamilyen idült gyomorgyulladás, aminek lehetnek ilyen tünetei. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Tamás! A féreghajtót mindenképpen két hétre ismételje. A vakarózást okozhatja allergia, amit jó lenne állatorvosnak megmutatni, nehogy rosszabbodjon. A bűzmirigygyulladás valóban ritka ebben a korban...
Igen. Ilyen esetben kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Legfontosabb a vérvétel és annak tükrében Ultranang, esetleg röntgen vizsgálat. Drukkolok nek!
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék. A fülgyulladásos esetek általában jól kezelhetőek, bár a a teljes gyógyulásig több hét is szükséges lehet. Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek nagy valószínűséggel egy allergiás megbetegedésre utalnak, mely az utóbbi időszakban egyre súlyosbodni látszik. A Sulphur CH15 a szervezet méregtelenítésére, és bizonyos típusú bőrtünetek esetén használatos. De hogy ez a szer megfelelő-e kedvence számára, azt csak egy igen részletes vizsgálat és állapotfelmérés után tudnám eldönteni, ugyanis egy allergiás megbetegedés kezelése szelíd módszerekkel, - mint amilyen a homeopátia -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen a kutyus. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség van, ahol a fizikális vizsgálat mellett lényeges, hogy megismerjem a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. A szer beadását sem javaslom étellel együtt, mivel a homeopátiás szerek adagolását teljesen el kell különíteni az étkezéstől, és jobb egy kis vízben fel is oldani a golyócskákat. Ha szeretne homeopátiás segítséget kedvencének, kérem, hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu