6831. Meghalt a világ legkövérebb macskája
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Számos betegség, nehézség esetén nagy segítség lehet egy jól képzett segítő kutya. De melyek ezek a betegségek? Összegyűjtöttük!
A legfontosabb szempont azonban nem feltétlenül a fajta, hanem az adott kutya temperamentuma, intelligenciája, nyugodtsága és tanulékonysága. De vannak kutyafajták amikből könnyebben válhat segítőkutya.
Állatorvost kellene hívni hozzá!
Kedves Zsuzsa! Az esetek nagyrészében nem szokott megváltozni a természetük. Ritkán kevésbé aktívak lesznek, ami hízásra hajlamosíthatja őket (ilyenkor kell változtatni az életmódon és a táplálkozáson). A tanulékonyságot közvetlenül nem befolyásolja.
Többféle módszer létezik (kinek mi válik be). Van aki összeköti a két fület, van aki nem. Én nem szoktam. A ragasztószalagok közül olyat kell kiválasztani, ami nem tapad nagyon erősen a szőrére (pl. Leucopor). Pár hónapos koráig lehet állítgatni, ha addig nem áll fel, akkor valószínűleg már nem fog. Később a lógó fület lehet plasztikai műtéttel korrigálni, de én azt személy szerint nem javasolom. A kalcium adása hasznos. Fogváltásnál néha pár napig lógni szokott egyik vagy mindkét fül, ami aztán rendeződik...
Kedves Gazdi! Idegrendszeri probléma állhat a háttérben, mutassa meg állatorvosnak a kutyust!
Az a véleményem, hogy jelentkeznie kellene annál az állatorvosnál, akinél korábban voltak, és aki az injekciót adta, és vele kellene megbeszélni a kérdéseket.