6831. Meghalt a világ legkövérebb macskája
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Számos betegség, nehézség esetén nagy segítség lehet egy jól képzett segítő kutya. De melyek ezek a betegségek? Összegyűjtöttük!
A legfontosabb szempont azonban nem feltétlenül a fajta, hanem az adott kutya temperamentuma, intelligenciája, nyugodtsága és tanulékonysága. De vannak kutyafajták amikből könnyebben válhat segítőkutya.
Bizonyos szívbetegségek esetén előfordulhat, hogy trombo-embólia következtében a hátsó testfelet ellátó erek elzáródnak, ami hasonló tüneteket is okozhat. Vagy esetleg valami idegrendszeri probléma? Nehéz kérdés. Remélem többet nem lesz ilyen!
A golden retriever kutyusok 1 éves korukra már majdnem kifejlett kutyák. A napi mozgásigényük legalább 2 óra aktív mozgás. Szabadon szaladgálás (esetleg kutyafuttatóban, parkban), labdázás, kerékpár mellett futás. A gazda jelenléte szükséges. Ha nem tudja megoldani a kellő mozgatást a családon belül vagy szomszéd gyerekkel, kiképzővel legalább hétvégén a kutyaiskolában, akkor hiába minden tiltószó, fegyelmezés, fizikai ráhatás. A kutya rongálni, ásni fog, és ez nem változik később sem. Nem a korán múlik, hogy megváltozzon! Keressen a közelben egy kutyaiskolát, és ott érdeklődjön.
Leginkább gyorsan el kellene vinni egy állatorvoshoz. Ez a legjobb, amit tanácsolni tudok annak érdekében, hogy a cica meggyógyuljon! Ugyanis a legtöbb betegség "nem evéssel" jár, így sajnos nem sokat tudok segíteni.
A képen látható kutya szerintünk egy eurázsiai fajtájú eb, amennyire a képről felismerhető. Ez egy nagyon népszerű szánhúzó kutya.
Vajon hány éves? Egyébként a feltűnő lefogyás bennem valami komolyabb betegség gyanúját veti fel, ami nem hiszem, hogy orvosolható étvágyjavítással! Azt tanácsolnám, mutassa meg állatorvosnak.