6831. Meghalt a világ legkövérebb macskája
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Számos betegség, nehézség esetén nagy segítség lehet egy jól képzett segítő kutya. De melyek ezek a betegségek? Összegyűjtöttük!
A legfontosabb szempont azonban nem feltétlenül a fajta, hanem az adott kutya temperamentuma, intelligenciája, nyugodtsága és tanulékonysága. De vannak kutyafajták amikből könnyebben válhat segítőkutya.
Mindenképpen fokozatosan kell őket összeszoktatni. Eleinte csak felügyelet mellett lehet őket összeengedni, amikor figyelni tudjuk a viselkedésüket. Ezzel megelőzhetők az esetleges agresszív viselkedések, melyek során sérüléseket is okozhatnak egymásnak. Az ékszerteknősök korát nehéz megjósolni (méretük a táplálkozástól is függ), nemüket viszont könnyebb: a hímek haspáncélja homorú és farkuk rövidebb, vaskosabb, mint a nőstényeké.
Sok idő eltelik még, amíg a kiskutya a fákat fogja jelölgetni, de megvédeni nem tudja őket. Legegyszerűbb, ha elkeríti az értékes növényeket. Az egy helyre szoktatást pedig úgy tudja elérni, ha a kívánt helyen mindig hagy egy kis ürüléket, vizeletet, vagy odateszi. Így mindig ott lesz a legerősebb az ingert kiváltó szag.
Azt, hogy a kutya ne ugráljon, jóformán mindenkinek magának kell elérnie a kutyánál. Minél több családtagnak sikerül, annál könyebb lesz a többieknek. Módszer: Ha észreveszi, hogy a kutya ugrani akar, álljon meg biztonságosan az egyik lábán, és a másikat emelje fel, úgy, hogy a térdének ütközzön a kutya, majd tegye is le, hogy ne tudjon megtámaszkodni rajta. Ha nem elég, hogy nekimegy a térdének, lehet egy kicsit erősebben ellökni. Használjon parancsszót is, ez lehet "fúj", vagy "rossz vagy, nem szabad". Ha ismerősök vagy barátok az "áldozatok", akkor zárja be vagy kösse meg, amíg ők a házba bemennek.
A kérdés elég komplex, akár oldalakat lehetne róla írni. Röviden tehát: az elletőhelyet nyugodt, félreeső környezetben állítsuk fel. Ajánlatos elletőládát csinálni, hogy a kicsik majdan ne tudjanak szétmászkálni. Szerezzen be infralámpát és alakítsa ki a láda felett a rögzítési pontot. Az ellés után kb. 1 hétig az ideális hőmérséklet a kicsik számára a 28-30°C. Az ellés 6-8 óránál ne tartson tovább. Minden esetben az ellés befejezése után el kell vinni az anyát (24 órán belül) állatorvoshoz, lehetőleg ultrahangvizsgálatot is kell végeztetni, annak megállapítására, hogy nem maradt-e magzat a szülőútban. A másik kutyát inkább ne engedje az elletőhöz, mert ilyenkor az anyák nagyon agresszívek lehetnek. Fontos a vemhes állat féregtelenítése 1 héttel az ellés előt, és a tejelés alatt kalciumkiegészítésről is kell gondoskodni (pl. Pet-phos tabletta).
Egy 6 éves tengerimalac bizony már nem számít fiatalnak, ezért előfordulhat, hogy az "öregedés" jelei a leírt tünetek. Mindenképpen hasznos lenne rágcsálóknak való vitamincseppeket adni neki. Hasonló tüneteket okozhat viszont több betegség is, ezért mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak!