6831. Meghalt a világ legkövérebb macskája
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Számos betegség, nehézség esetén nagy segítség lehet egy jól képzett segítő kutya. De melyek ezek a betegségek? Összegyűjtöttük!
A legfontosabb szempont azonban nem feltétlenül a fajta, hanem az adott kutya temperamentuma, intelligenciája, nyugodtsága és tanulékonysága. De vannak kutyafajták amikből könnyebben válhat segítőkutya.
Kedves Tünde! Azt teheti, hogy vagy visszaviszi ahhoz, aki ezt mondta és a sprayt adta, vagy másik állatorvoshoz fordul..
Talán meg kellene várni a kiegészítő vizsgálatok végét. Vér, Vizelet, UH, esetleg RTG. Azután lehetne mondani kicsit többet. Üdv
A hűtőből nem kapott ennivalót? Garatkörnyéki hurut, mandulagyulladás is lehet gesztenyének nincs köze a tünetekhez.
A kutyáknak ösztönös, normális cselekvése ez, más kérdés, hogy nekünk embereknek visszataszító. Némelyik kutya sosem csinálja, mások előszeretettel. Nehéz megmondani, hogy mi okozhatta a hirtelen változást,(lehet hogy egyszer talált egy igazán ellenállhatatlan illatot) de könnyen előfordulhat, hogy most már a gyakori fürdetés és esetleg a sampon illata okozhatja az egyre gyakoribb hempergést. Egy jól célzott kellemetlen élmény elrettentő lehet, azonban fontos, hogy a gazda tudatosan álljon neki a büntetés kivitelezéséhez. (olyan helyre kell menni, ahogy biztosan találni "anyagot", vagy akár ön is felállíthat csapdát ,és pontosan végig kell gondolni mit fog tenni, ha legközelebb felmerül a probléma.) Mikor a kutya épp elkezdené a hempergést, határozottan le kell róla tiltani (nem!, fúj!, hagyd!). Ha a kutya reagál a tiltószóra meg lehet dícsérni/jutalmazni, de ha nem reagál, azonnali büntetés következik. Ez lehet bármi, ami a kutyának kellemetlen (pl. néhány kaviccsal megtöltött pet palack odavágása - nem kell, hogy eltalálja a kutyát,- vagy egyéb zaj, egy vödör hideg víz, stb) Fontos tehát, hogy a cselekvés közben (nem utána, miután odajött hozzánk a kutya!) büntessünk, és a büntetés hatásos legyen. (Ha egy valamiért kettőnél többször kell büntetni, akkor az nem büntetés volt, még ha a gazda annak is hiszi.) A megelőzés is lehet út, ebben az esetben azonban a kutyát állandó kontroll alatt kell tartani (olyan távolságban, amiben még megakadályozható a hempergés), megoldás lehet az is, ha séta közben lefoglalja valamivel a kutyát (klikkerezés, labdázás, vagy bármi).
Több tényezőtől függ. De én mindenképp ajánlanám a myxomatosis elleni oltást. Ha betéved egy kósza szúnyog, akiről nem tudni előzőleg honnan szívott vért... Így a legbiztonságosabb nyuszi szempontból az oltás. Ha nem viszi kiállításra, kertbe, nem találkoznak más nyuszikkal akkor az RHD oltás nem annyira életbe vágó. Myxomatosis oltás hatóideje ugyan csak fél év,de a szúnyog szezon is általában csak maximum fél évig tart Magyarországon, így elég évente 1x, a szezon előtt beoltani az állatokat.