6831. Meghalt a világ legkövérebb macskája
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Kroshik a túlsúlya miatt már nagyon beteg volt, kórházba kerülése után halt meg.
Az emberek körében régóta él az a sztereotípia, hogy a kutyák és a macskák természetüknél fogva ellenségek. Bár vannak esetek, amikor ezek az állatok valóban nem jönnek ki jól egymással, sok példa van arra is, hogy békésen élnek együtt, sőt, barátságot kötnek. Ahhoz, hogy kutyádat és macskádat sikeresen összeszoktasd, türelemre, időre és megfelelő stratégiára van szükség. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk, hogyan teheted zökkenőmentessé ezt a folyamatot.
Az otthon kényelme ma már elképzelhetetlen a modern hűtő-fűtő klímaberendezések nélkül. Az ilyen klímák nemcsak a forró nyári napokon biztosítanak hűvös, friss levegőt, de télen is hozzájárulnak a megfelelő hőmérséklet fenntartásához. Ha pedig háziállataid is vannak, még fontosabb, hogy olyan készüléket válassz, amely egyszerre kényelmes, hatékony, és figyelembe veszi az otthon környezeti igényeit. De vajon milyen klíma illik legjobban az otthonodba? Nézzük meg, mit érdemes figyelembe venni!
Számos betegség, nehézség esetén nagy segítség lehet egy jól képzett segítő kutya. De melyek ezek a betegségek? Összegyűjtöttük!
A legfontosabb szempont azonban nem feltétlenül a fajta, hanem az adott kutya temperamentuma, intelligenciája, nyugodtsága és tanulékonysága. De vannak kutyafajták amikből könnyebben válhat segítőkutya.
Nem csak a cicát kell a kutyához szoktatni, ha nem elsősorban a kutyát a macskához. A kutya neme semmilyen garanciát nem ad arra vonatkozólag, hogy miként fog reagálni a macskára. A macskák darabszáma nincs hatással az eredményre, …, ha nem működik a dolog akkor kettőt nehezebb tovább adni, illetve ha kettőt tép szét a kutya az nagyobb veszteség. Kérdésére "Dr. Gabriela Lehai: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG" című könyvéből kaphat részletes választ.
A megfázásos tünetek általában pár napon belül maguktól is megszünnek, ha a madár tovább tüsszög, úgy valószínűleg antibiotikumos kezelésre lesz szükség. Megjegyzem a papagájokra ritkán jellemző a "klasszikus" megfázás, leggyakoribban inkább chlamydia fertőzés mutat hasonló tüneteket. Nem javaslom sem a "népi kuruzslást", sem az autodidakta humán gyógyszerezést, mivel adagolása, hatása kiszámíthatatlan. A méz mennyisége, pláne, hogy naponta eteti,soknak tűnik, ami elhízáshoz vezet. Az sem mindegy, hogy honnan szerzi be a mézet, mivel más az összetétele egy valódi, megbizható méhészetből származó méznek és más az üzletekben sokszor felbukkanó(a közelmúlt média adatai szerint, ha jól emlékszem, ez az arány 40% körüli a nagy kereskedmi láncokban), mesterséges mézutánzatnak, mely lehet, hogy olcsó, de főként csak cukrot tartalmaz. A nagysándornak inkább magokat adjon szárazon, vízben puhítva és csíráztatva, kapjon gyümölcsöket és csonthéjasokat (naponta egy-két diónyi mennyiséget), valamint, ahogy tavaszodik megjelennek a rügyes ágak, melyek közül különösen jó élettani hatásúak a fűzfa vessző rügyei és a vékony kérge.
A Betadin sebfertőtlenítésre hígítás nélkül használandó. A frissen keletkezett sebre legtöbbször egyetlen alkalommal is elegendő. Hogy milyen jellegű lehet a sérülés, az jobban eldönthető, ha jó minőségű képet küldene a róla. Ha nem megoldható, érdemes lenne állatorvosnak bemutatni. A papagájt mindenképp engedje ki az odúból, mert ott vergődve még több sérülést szerezhet! További hasznos információkat szerezhet, ha átolvassa a nimfákról szóló korábbi bejegyzéseket.
A nád fűféle, nem valószínű, hogy bármi bajuk legyen a papagájoknak, ha csipegetik. A nimfák vízfogyasztása elenyésző, különösen a téli időszakban.
Ilyenkor csak egyetlen dolgot lehet javasolni: azonnal irány egy állatorvosi ügyelet! (Tudomásom szerint szegeden van elérhető állatorvosi ügyeleti rendelés.)