6836. Hogyan igényelhetünk segítőkutyát?
Segítőkutyát igényelni egy jól meghatározott folyamatot igényel, amely a különböző országokban és szervezeteknél eltérhet.
Segítőkutyát igényelni egy jól meghatározott folyamatot igényel, amely a különböző országokban és szervezeteknél eltérhet.
A katicabogarak (Coccinellidae) egy nagy család, amely számos fajt és alfajt foglal magában. A legismertebb közülük a hétpettyes katica.
A kecskepapagájok étrendjét mindig változatosan kell összeállítani, és figyelni kell az egyes madarak igényeire, valamint arra, hogy mely ételeket kedvelik. Mutatjuk mire figyelj!
Az utazóközönség visszajelzései alapján változnak, egyszerűbbé válnak a kutyák és gazdáik utazására vonatkozó szabályok a MÁV-csoportnál: keddtől minden helyjegyes vonaton szállítható kis- és közepes termetű (20 kilogrammnál nem nehezebb) kutya zárt doboz nélkül, csupán póráz és szájkosár használata mellett.
Újabb tizenhat vonuló parti madárfaj, köztük Magyarországon is átvonuló faj került át magasabb fenyegetettségi kategóriába a Természetvédelmi Világszövetség úgynevezett vörös listáján.
Sokféle betegség jöhet szóba, kezdve a bélsárrekedésen, bélelzáródáson át, egészen daganatos elváltozásokig... Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát (amíg nem lesz túl késő!)...
Kedves Gazdi, ez tipikusan olyan kérdés amit nem lehet látatlanban megválaszolni, akár tályog is lehet a szájában, érdemes lenne minél hamarabb állatorvoshoz menni a cicóval.
A műtétnél igazából az altatás ami veszélyes- ha figyelmes az orvos akkor nem lesz semmi baj- de a nyuszit könnyű túlaltatni. Az ébredés hasonló mint a többi háziállatnál vagy akár nálunk is- kóvályog a nyuszi, elesik- a baj az, hogy ő ugrálni akar majd- erre kell figyelni, nehogy leessen valahonnan és megüsse magát...
Belső fadekorációként leggyakrabban vasfát, szőlőtőkét, fűzt, különböző uszadékfákat, mangróvét és platánkérget szoktak használni. A lényeg csupán annyi, hogy keményfa legyen, a puha fafélék ugyanis könnyen elrothadnak. Mindegyiknél fontos azonban megemlíteni, hogy a vizet kisebb-nagyobb mértékben színezik (barnítják, sárgítják). Ezzel nem árt számolnunk, mielőtt beletesszük az akváriumba.
Érdemes lenne egy kontrasztkásás etetés utáni röntgen vizsgálatot végeztetni, nincs-e nyelőcsőtágulata (lefűződése) a kiskutyának?