6841. Tilos lesz kutyát és macskát árusítani az állatvásárokon
A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint a jövőben tilos lesz bizonyos állatfajok árusítása az állatvásárokon.
A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint a jövőben tilos lesz bizonyos állatfajok árusítása az állatvásárokon.
A tengerimalacvédők azt szeretnék elérni, hogy a kutyák, macskák és némely madarak után, a tengerimalacok árusítását is tiltsák meg az állatvásárokon.
Összegyűjtöttük a hét legcukibb kutyás videóit, hogy nektek már ne kelljen.
Szerencsére egyre többen vannak olyanok, akik számára fontos a környezetvédelem, és aktívan is képesek tenni a környezet megóvásáért.
Azok számára, akik szeretik a természet közelségét otthonuk kényelmében élvezni, a terasz jelenti a legkiválóbb helyszínt. A terasz kényelmét azonban nagyban befolyásolja az időjárás: nyáron az árnyék nélküli tér elviselhetetlen hőséget, télen pedig hideget hozhat.
Szia! Ne aggódj ilyen balesetek előfordulnak, viszont igen mutassad meg orvosnak- lehet egy kis rándulása is- a nyusziknál ez könnyen előfordul még akár egy hevesebb játék közben is...Lehet azonban semmi gond nincs- most a front miatt is ilyenek a nyuszik- rájuk is éppúgy hat mint ránk.:)
Kedves Irén! Így látatlanban nehéz eldönteni, hogyan tovább, de ha ezidő alatt nem javult, akkor valószínűleg nem lesz jobb a helyzet újabb 3-4 hét múlva sem (bár a biológiában nincsen 100%). További vizsgálat esetleg egy MR vizsgálat lenne, de a cicus mérete, a vizsgálat költségei, és nem utolsó sorban az ehhez szükséges bódítás kockázata miatt nem hiszem, hogy el fogják végezni...
8 hetesen már meg kellene lennie a fogainak. Voltál vele állatorvosnál? 8 hetesen a 2. oltását kellene kapnia. Oltási könyve van? Állatorvos meg tudná mondani mennyi idős.A tejfogak többnyire 3-4 hetes korban jelennek meg, szopás közben már ekkor felsérthetik az anyakutya emlőit. Néhány élettani jelenség előzi meg a tejfog áttörését, például a fogíny puhább lesz, elvékonyodik, rajta kis dudor támad, a szövetek szétválnak, és előtör a tejfog. Először az apró, hegyes tejmetszőfogak jelennek meg. Legtöbb esetben szabálytalan sorrendben történik, bár némi egymásutániság mégiscsak megfigyelhető. A felső tejmetszők közül először a fogófog (I1), később a szegletfog (I3), majd a középfog (I2) hasad ki. Az állkapocsban a 21. napon a fogófog, a 25. napon a szegletfog hasad.A tejmetszőfogak karcsúak, egymástól távol ülnek. A 6. héttől kezdetét veszi előbb az alsó, majd a felső tejmetszőfogak kopása, s egymástól való távolodása. A 4. hónap vége felé befejeződik a kopás , kilazulva, ferdén állnak a fogmedreikben, és a fogváltás ekkor veszi kezdetét.
A madár nyilvánvalóan tolltépős, ami a szelíd, egyedül tartott kína papagájoknál igen sűrűn jelentkező probléma. Rágási lehetőség biztosítása(pl. frissen metszett fűzfaágak), helyváltoztatás, nagyobb kalit segíthet, de 50% alatti eséllyel. Pár vásárlásával, egyidejűleg nagy röpdébe helyezéssel lehet a legbiztosabban eredményt elérni. A kétéves kína hím még nem ivarérett, de ha egyedül van, az lehet kiváltója az aktívabb tolltépésnek. Ha a madár párba van állítva fajtársával, akkor további információkra lenne szükségem a megoldáskereséshez, amit akár itt, akár magánlevelezésben (madarkert@madarkert.hu) is feltehet.
Több szem többet lát elvén máshol is megvizsgáltatnám a kutyát. Vizelet üledék vizsgálatot is érdemes lenne csináltatni és a péniszt alaposan átvizsgálni, nincs-e esetleg daganatos elváltozás rajta