6841. Ovádi Péterhez fordultak segítségért a tengerimalacvédők
A tengerimalacvédők azt szeretnék elérni, hogy a kutyák, macskák és némely madarak után, a tengerimalacok árusítását is tiltsák meg az állatvásárokon.
A tengerimalacvédők azt szeretnék elérni, hogy a kutyák, macskák és némely madarak után, a tengerimalacok árusítását is tiltsák meg az állatvásárokon.
Összegyűjtöttük a hét legcukibb kutyás videóit, hogy nektek már ne kelljen.
Szerencsére egyre többen vannak olyanok, akik számára fontos a környezetvédelem, és aktívan is képesek tenni a környezet megóvásáért.
Azok számára, akik szeretik a természet közelségét otthonuk kényelmében élvezni, a terasz jelenti a legkiválóbb helyszínt. A terasz kényelmét azonban nagyban befolyásolja az időjárás: nyáron az árnyék nélküli tér elviselhetetlen hőséget, télen pedig hideget hozhat.
A cicák sajátos, sokszor rejtélyes kis lények, akik szeretik a kényelmet és a biztonságot. Ha te is szeretnéd, hogy cicád még jobban érezze magát otthonodban, van néhány egyszerű és költséghatékony trükk, amivel igazi cicaoázissá alakíthatod a lakást. Nézzük meg, hogyan varázsolhatsz egy barátságos, macskakomfortos környezetet a négylábú kedvencednek!
Tisztelt Istvàn! Fenti leìràsa alapjàn feltètelezhetően ràgcsàlóról van szó,valószìnű patkànyròl. Javaslom egy szakember felkeresèsèt az irtàshoz! Üdvözlettel, dr. Puskàs Gàbor.
Nyugodtan lehet adni nekik tökfélét.
A feltett kérdés ebben a formában szinte megválaszolhatatlan. Nem tudjuk ugyanis, hogy miből volt a kis zacskó, milyen volt a mérete, és azt sem, vajon egyben nyelte-e le a kutya, vagy esetleg szétrágta? De ugyanúgy nincsenek információk a kutyáról sem. Nem tudjuk, mekkora méretű, és produkál-e már valamilyen tünetet, ami arra utalhatna, hogy esetleg baj van. Úgyhogy én ezek alapján most azt mondom, várjon türelemmel, figyelje a kutyát és a produktumait, és majd akkor forduljon orvoshoz, ha valami szokatlant tapasztal (pl. hányás).
Az eset mindenképpen állatorvosi ellátás igényel!!!! Ha a közelben nincs állatorvos, a www.maok.hu (állatorvosi kamara honlapja) -n megtalálja az ügyeletest! Az otthoni "barkácsolással" árthat a macskájának!!!
Kedves GTM! A felsorolt tünetek lehetnek a szteroid injekciótól, de tudni kell hogy idővel a tartós szteroid kezelés ún. Cushing betegséget okoz a kutyában. Sajnos már ennek a tünetei is lehetnek a felsoroltak. Érdemes lenne a bőrbetegséget pontosan diagnosztizálni (pl. allergia tipus diagnosztika) és a diagnózis birtokában egy célzottabb, kevesebb mellékhatást jelentő terápiát kialakítani (pl. hiposzenzitizálás stb.). Mindenképpen keresse fel állatorvosát. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc