681. Szeretnél kutyát örökbefogani? Most itt az alkalom!
Április 18-án a Noé Állatotthonban rendezik meg az I. Noé Kutyás Találkozót és Örökbefogadó Napot, ahol az állattartók és állatkedvelők számára érdekes programokkal várják az érdeklődőket...
Április 18-án a Noé Állatotthonban rendezik meg az I. Noé Kutyás Találkozót és Örökbefogadó Napot, ahol az állattartók és állatkedvelők számára érdekes programokkal várják az érdeklődőket...
Az alapvető fülápoláshoz hozzátartozik a külső hallójáratban növekvő szőr rendszeres eltávolítása. Ezt a folyamatot rendszerint állatorvos vagy kozmetikus végzi.
Őrjöng a kutya. Kibotorkálunk a kertbe és rögtön meghalljuk a sün motozását a kerítés mellett. Űzzük el vagy fogadjuk be?
Tahitótfaluban április 26-án, vasárnap reggel 8 órától 3-ig ismét élettel telik majd meg a hídfő melletti füves térség, hogy a környékbeli termelők és alkotók újra találkozhassanak az ide érkező közönséggel.
A gőte méretének függvényében változik az etetés gyakorisága, és az etetésre használt élő eleség is. Az egészen kicsi példányokat sórákkal, és vízibolhával táplálhatjuk.
A társ tollának tépkedése lehet az agresszivitás, a társ el nem fogadásának a jele, de ha "jól kijönnek", akkor vitaminhiány, esetleg parazitás fertőzöttség lehet az oka. Állatpatikában kellene venni vitamincseppeket, olyan is létezik, ami kifejezetten tolltépés ellen van. Ha ezután sincs változás, megmutatnám őket állatorvosnak. Esetleg kézhez lehet őket szoktatni (szerintem maximum kézre-ülést lehet elérni), de nagyon hosszú, türelmes munka kell hozzá!
Az emberi fogyasztásra való zabpehely (persze a natúr, nem a cukrozott!) szerintem tökéletesen megfelel erre a célra.
A szőrhullás alapvetően védtelenséget, az életerő csökkenését jelenti és többnyire a következő okokra vezethető vissza: - érzelmi stressz; félelem és menekülés, bosszúság, aggódás, bizonytalanság; - alkati rendellenességek; - táplálkozási hiányosságok (vitamin-, ásványianyag-, nyomelem-hiány); - krónikus szervi megbetegedések (hasnyálmirigy, máj, gyomor, bél, vese); - gombás fertőzöttség; - fertőző betegségek; - belső, vagy külső parazitózisok; - pajzsmirigy, mellékvesék vagy ivarmirigyek okozta hormonzavarok; - mérgezések (gyógyszer eredetűek is); - kipufogógáz-terhelés. Az esetében a hasmenést fontos kísérő tünetként értékelem. Tanácsom a kiváltó okok felderítése, tehát a kutya mielőbbi alapos állatorvosi vizsgálata. Mindenesetre a kiegyensúlyozott, változatos étrend a sima, fénylő szőrzet biztos alapja. A csalánból vagy mezei zsurlóból készült teák elvileg támogatják a szőrzet anyagcseréjét, de ezek alkalmazását is csak az alapos állatorvosi vizsgálat eredményeinek birtokában javasolhatom.
A leander mérgező növény. Nehéz elképzelni, hogy deguk milyen módon férhetnek hozzá. Ha már megtörtént a baj, azonnal állatorvoshoz kell fordulni!
A táplálásra a jó minőségű kölyöktápok (Royal Canine, Eukanuba, Hill´s, Biomill, Acana, Flatazor) a legalkalmasabbak. Ezek száraz tápok és az előírás szerinti mennyiségben kell neki ezeket adni. Németjuhász lévén nem szabad spórolnia a táp minőségén, mert a fajta egyébként is mozgásszervi bajoktól terhelt, ami fokozottabban jelentkezhet, ha nem megfelelő a kölyökkori táplálás!!! Fontos még a kalciumkiegészítő tabletták adagolása (Pet-Phos, Cal-D-phos, FeliCavit), melyek a csontnövekedéshez kellenek. Közvetlen érintkezést még nem javasolok nagy kutyákkal, mert egy oltás még nem ad elegendő védettséget. Nem biztos, hogy a kerítésnél való találkozás jó ötlet, ha megoldható, ki kell küszöbölni.