681. Szeretnél kutyát örökbefogani? Most itt az alkalom!
Április 18-án a Noé Állatotthonban rendezik meg az I. Noé Kutyás Találkozót és Örökbefogadó Napot, ahol az állattartók és állatkedvelők számára érdekes programokkal várják az érdeklődőket...
Április 18-án a Noé Állatotthonban rendezik meg az I. Noé Kutyás Találkozót és Örökbefogadó Napot, ahol az állattartók és állatkedvelők számára érdekes programokkal várják az érdeklődőket...
Az alapvető fülápoláshoz hozzátartozik a külső hallójáratban növekvő szőr rendszeres eltávolítása. Ezt a folyamatot rendszerint állatorvos vagy kozmetikus végzi.
Őrjöng a kutya. Kibotorkálunk a kertbe és rögtön meghalljuk a sün motozását a kerítés mellett. Űzzük el vagy fogadjuk be?
Tahitótfaluban április 26-án, vasárnap reggel 8 órától 3-ig ismét élettel telik majd meg a hídfő melletti füves térség, hogy a környékbeli termelők és alkotók újra találkozhassanak az ide érkező közönséggel.
A gőte méretének függvényében változik az etetés gyakorisága, és az etetésre használt élő eleség is. Az egészen kicsi példányokat sórákkal, és vízibolhával táplálhatjuk.
Sajnos megint csak azt tudom tanácsolni, hogy meg kell mutatni állatorvosnak a hörcsögöt. Az ilyen "puklinak" ugyanis nagyon sok oka lehet (pl. zsír, sérv, tályog, nyirokcsomó-duzzanat, daganat, stb.) és ezt a távolból nem lehet megítélni. (Ha esetleg tényleg az evéstől van, akkor annak az evés után hamarosan el is kell múlni!)
A törpehörcsögök gyakran mosakszanak, de a vakarózása miatt keressen fel vele sürgősen egy állatorvost.
A csincsillák 8-9 hónapos korukban lesznek ivarérettek. Ezután már képesek párzani. (Tenyészérettség még 2-3 hónap!)
Kamillás borogatást javasolnék, ha 1 nap után sem javul, állatorvoshoz kell vinni, aki alaposan megvizsgálja.
Pontosan nem írtad, hogy milyen betegségről is van szó a nyulakkal kapcsolatban. Sok fertőző és nem fertőző eredetű betegségük van a nyulaknak is. Azért válaszolok "nem kérdezett" kérdésedre. A nyulaknál akár tenyészetben, akár egyedül tartott kiskedvenc esetében is előfordulhat a szúnyogok által terjesztette (csípéssel fertőzi meg a nyulat a kórokozóval ) Myxomatosis nevű betegség. E betegség ellen van védőoltás. Tavasszal a szúnyoginvázió előtt tanácsos állatorvossal beadatni az injekciót. Az első évben 2 alkalommal, majd évente egyszer. De ha tavaszi vakcinázás elmaradt, ne ess "pánikba", be lehet pótolni. Van egy másik gyakran emlegetett betegség, a nyulak vérzéses betegsége (RHD). Ez ellen a betegség ellen is van védőoltás. Ez ellen is oltatni tanácsos, nagy állományokban rendszeresen oltják a nyuszikat.