6851. Az etikett címkék sokoldalú használatáról
Az etikett címkék tipikusan olyan eszközök, melyek hasznosságáról igencsak sokat lehetne beszélni, ugyanis sokféle iparágban sokféle módon lehet használni őket.
Az etikett címkék tipikusan olyan eszközök, melyek hasznosságáról igencsak sokat lehetne beszélni, ugyanis sokféle iparágban sokféle módon lehet használni őket.
A whippet egy közepes méretű, kecses és atletikus kutyafajta, amely az angol agarak kisebb változata.
A megfelelő kutyahám kiválasztása kulcsfontosságú ahhoz, hogy kutyád kényelmesen és biztonságosan érezze magát séták során.
Míg régebben csak a klasszikus függőlámpákban, csillárokban gondolkozhatott az, aki otthonát fényárban szerette volna úsztatni, ma már sokkal szélesebb és színesebb paletta várja.
A Cavalier King Charles spániel várható élettartama általában 9–14 év. Azonban az életkor nagyban függ a kutya általános egészségétől, genetikájától, valamint az életmódjától, amelyet biztosítanak számára.
Ha a víz spriccelés nem hatásos, akkor valamilyen szokatlan, nem feltétlenül hangos, - inkább zavaró, magas frekvenciájú hanghatással érdemes próbálkozni.
Ha a cica ilyen kíméletlenül vakarja a füle környékét, nagy valószínűséggel atkák vannak a fülében. Nem tudom, hogy belenéztek -e otoszkóppal( fül lámpával) a hallójáratába? Ha nem, feltétlen tegyék meg. Ha valahol van video otoszkóp,az a legjobb. előfordul, hogy a fül ránézésre tisztának tűnik, mert a mélyén csak néhány atka van és még nem szaporodtak el annyira, hogy a jellegzetes fekete, törmelékes váladék megjelenjen a hallójáratban és a fülkagylók belsején. Alapos tisztítás és atka ölő készítmény kellene (pl. Otimectin fül gél,) A cseppentős készítmény nem tudom mi volt? Hirtelen kettő jut eszembe, ami hatékony az atkák ellen is: Advocate csepp, Stronghold csepp. A tarkó bőrére kell cseppenteni őket. Ha az atkák nem kínozzák, a fülét sem fogja sebesre vakarni a cica.
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos A legtöbbször bolhákra lesznek allergiásak a kutyák (a bolha nyálára), kialakult allergiát pedig a bolhátlanítás nem szünteti meg, akkor is kell az állatorvosi segítség.
Egy nyolc éves aranyhal már nem számít gyereknek és az állatoknál ahogy minden más élőlénynél a korral a gondok csak fokozódnak. Ha a körülmények nem változtak akkor erre tudok gondolni. Sajnos nem vagyok a halbetegségek szakértője, próbálja meg egy hozzáértő állatorvos vagy akvarista tanácsát kérni.
Kedves Gazdi! A vemhesség a 24-26. naptól ultrahangos vizsgálattal kimutatható. Hasterime növekedést inkább csak a vemhesség második felében fogunk észlelni az állaton. Az alomszám széles skálán mozoghat macskánál, a pár egyedtől a tíz feletti utódig is. Minden ellésnek meg van a kockázata, függetlenül attól, hogy első, vagy sokadik, levezénylése jártasságot fog igényelni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő