6856. Meddig él a cavalier spániel?
A Cavalier King Charles spániel várható élettartama általában 9–14 év. Azonban az életkor nagyban függ a kutya általános egészségétől, genetikájától, valamint az életmódjától, amelyet biztosítanak számára.
A Cavalier King Charles spániel várható élettartama általában 9–14 év. Azonban az életkor nagyban függ a kutya általános egészségétől, genetikájától, valamint az életmódjától, amelyet biztosítanak számára.
A Cavalier King Charles spánielnek választott név legyen olyan, ami tükrözi a fajta elegáns, barátságos és szeretetteljes természetét. Összegyűjtöttünk néhányat!
Idén is kiosztották több kategóriában az Év Kutyabarát helyeit. Mutatjuk hova érdemes menni kutyáddal!
A corgik kifejezetten strapabíró és aktív kutyák, de néhány egészségügyi probléma befolyásolhatja élettartamukat.
Napjainkban egyre nagyobb kihívást jelent az emberek számára, hogy a karrierjükben a következő szintre tudjanak lépni. Sokan megrekednek, nem tudják, hogy mi a helyes lépés, útvonal, ami idővel elégedetlenséghez és akár kiégéshez is vezethet. Egy profi szakember segít átlendülni ezeken a pontokon.
Kutyatápot és tejport tilos macskának adni. Nem neki való. Ki kellene vizsgáltatni és meggyógyítani. Számtalan oka lehet a bélhurutnak, amit csak székletvizsgálattal és részletes klinikai vizsgálattal lehet kideríteni és gyorsan meggyógyítani. Addig is, amíg eljut az orvoshoz, pépesítsen össze nyers csirkenyakat, adjon azt a macskának. Tényleg törje pépesre!
Természetesen törés is elképzelhető, amint tudják vigyék el állatorvosukhoz, aki eldönti majd (feltehetően RTG vizsgálattal), hogy van e csonttörés a háttérben.
Kedves Krisztina! Három hét egy kis hullámos életében nagyon hosszú idő, ha beteg: félek, hogy elkésünk a segítséggel. Nem tudom, Ön hol él, és van-e a közelben madárspecialista állatorvos (egzotikus állatok szakorvosa), de mindenképpen ilyet kellene keresnie a madárka számára. Hogy az antibiotikum injekciót nem engedte beadni, azt nem biztos, hogy jól tette: az én Csupikámmal egyszer már csodát tett az antibiotikum, hasonló helyzetben. Orvosi kérdésekbe nem szívesen mennék bele, de saját tapasztalatomból bátran ajánlom a LACTIFERM M+C nevű készítményt: ez arra hivatott, hogy a madárka bélflóráját rendben tartsa. A másfél decis itatóba egy rizsszemnyi adagot szoktam elkeverni a porból. Ha van türelme (és fecskendője) a pontos méregetéshez, egy félliteres korsóba 0,2 millilitert szórjon a vízbe - de ez komoly türelemjáték, mivel a megfelelő értékre beállított fecskendő hegyével lehet csak fölszedegetni, apránként, a megfelelő mennyiséget, mivel a port nem szippantja be a fecskendő. Ha sikerül a betöltés, utána a vizet már rá lehet szívni, és úgy beleadni a fél literbe. De nem lesz semmi baj, ha csak úgy gondolomra, magába az itatóba teszi bele a port, ahogy fentebb írtam. Vigyázzon arra, hogy a LACTIFERM két-három óránál tovább ne legyen a madárka előtt, sőt (ha félliteres adagot készít) a maradékot se használja fel néhány óra után! A LACTIFERM-et én heti egy-két alkalommal szoktam adni a madárkáknak, mindig reggel. Szívesen isszák, nagyon szeretik, mert a vivőanyaga szőlőcukor, valószínűleg édes egy kicsit. Mondanám, hogy amíg hasmenése van a madárkának, adjon neki LACTIFERM-et mindennap, mondjuk egy héten keresztül - de ez már megint orvosi kérdés, én pedig nem vagyok orvos. Tyúkhúrt és egyéb zöldet semmiképp se adjon a madarának, amíg hasmenése van! Remélem, még nem késtünk el a LACTIFERM-mel, de ettől függetlenül, mindenképpen javasolnám, hogy keressen fel a madárkával MADARAS orvost. Ha Budapesten él, és hajlandó megkeresni, szívesen adok LACTIFERM-et, mert ebből a szerből a legkisebb adag is rengeteg a szükséglethez képest, a szavatossága pedig nem túl hosszú. Nekem most olyan van, ami még januárig jó. Ha gondolja, keressen meg a bukuli@vipmail.hu E-mail címen. Madárkájának jobbulást kívánok szeretettel: Bukuli Ágnes
Valóban schnazueres a kinézete, de lehet, hogy keverék. van benne schnauzer, de nem csak az. Ami még egyátalán nem ront a kutya megítélésén, csupán tenényészteni nem lehet. Vannak olyan jók a keverékek, mint a fajtatisztiszták! :) Miért jó a keverék? A cikkben választ kaphatnak rá :)http://www.haziallat.hu/kutya/kutyafajtak/keverek-kutya/2115/
Ha ez a tünet állandó akkor lehet hogy valami vele született gond vagy egy régebbi betegségből vagy megfázásból visszamaradt probléma. Én nem vagyok állatorvos de egy barátomat ajánlom, ő az és profi a teknősök tartásában is. 06309770677 Dr. Sátorhelyi Tamás