6861. Magyar sztárok, akik imádják a kutyájukat
Összegyűjtöttünk néhány magyar hírességet, akik mindennapjaikat egy kutyussal is megosztják.
Összegyűjtöttünk néhány magyar hírességet, akik mindennapjaikat egy kutyussal is megosztják.
A tyúkól téliesítése fontos, hogy a tyúkok egészségesek és termékenyek maradjanak a hideg hónapokban is.
Akad olyan telefon, amely hosszú évek óta vezető szerepet tölt be a mobiltechnológia világában, és a mindennapi életet, valamint a technológiai trendeket alapjaiban formálja. Az gyártó készülékei évről évre a legmodernebb innovációkkal, egyedi dizájnnal és fejlesztésekkel rukkolnak elő.
A szülők többsége általában nem rajong azért, ha a gyermekük valamilyen veszélyes tevékenységet akar űzni a szabadidejében. A quadozás kétségkívül jár némi kockázattal, ám felelősségteljesen vezetve, a védőfelszerelések viselésével jelentős mértékben le lehet csökkenteni a sérülés esélyét.
A kutyák szemsérülései gyakori problémát jelentenek, amelyek azonnali figyelmet és megfelelő ellátást igényelnek. Fontos, hogy felismerjük a szemsérülések jeleit és tudjuk, mikor kell állatorvoshoz fordulni, hiszen négylábú társunk látása és egészsége múlhat rajta!
Ebben az életkorban és fajtában valóban nem lenne meglepő a szívelégtelenség miatti pangás a tüdőben, de azért más okok is szerepet játszhatnak az állapotának alakulásában. Ezt azonban csak alapos vizsgálatokkal lehet kideríteni (pl. mellkasröntgen, szív ultrahang vizsgálat), ezek nélkül sötétben tapogatózás minden kezelés. A megoldás tehát az, hogy keressenek egy olyan rendelőt, ahol ezeket a vizsgálatokat el tudják végezni, és a leletek birtokában pontosabb gyógykezelési tervet tudnak előírni. (A kutyának minden bizonnyal élete végéig folyamataosan gyógyszert kell szednie!)
Ki kellene vizsgálni Kedvencét, hogy szív (billentyű/izom) vagy tüdőeredetű (tumor/gyulladás/légcső-collapsus) problémával állunk szemben. Azaz: szükség van egy EKG-ra, szívultrahangra és egy tüdő(légcső)röntgenre. Szerintem nézesse meg egy olyan kollegával, akinek mindhárom vizsgálatra megvan a lehetősége, és már látott ilyen esetet...
Van esély rá, a biológiában semmi sem lehetetlen, de kevés. A vemhesség tényét minél hamarabb ellenőriztetni kell, amennyiben nem vemhes a kutya, a következő tüzelésnél pontos ovulációdiagnosztikát javaslok, ennek alapján fedeztetést.
A legtöbb kutya nem tudja rendesen megemészteni a tejcukrot, azaz a laktózt, ez hasmenés formájában nyilvánul meg. Ezért inkább ne adj neki tejet. Adhatsz viszont neki savanyított tejtermékeket, tehát pl. kefírt, natúr joghurtot. Ezeket akár fel is higíthatod vízzel, így olyan lesz, mintha tej lenne. Próbáld ki a kutyatápot is egy kis kefírrel vagy joghurttal leöntve, szeretni fogja a kutyád!
Ezek nem egymással összefüggő tünetek, így nem lehet tudni, hogy mi a baj.