6866. Hogyan segítsünk a kinti cicának a hideg időben?
A hideg idő beköszöntével fontos, hogy gondoskodjunk a kint tartott macskák megfelelő védelméről és kényelméről. Mutatjuk, hogyan!
A hideg idő beköszöntével fontos, hogy gondoskodjunk a kint tartott macskák megfelelő védelméről és kényelméről. Mutatjuk, hogyan!
Budapesten belül ingyenessé válik a kerékpár- és kutyaszállítás a MÁV-csoport minden olyan járatán, ahol az korábban csak külön díjfizetés ellenében volt lehetséges.
Hajunkat és fejbőrünket számos kellemetlen tünet érintheti. Ilyen lehet a viszkető fejbőr, a nehezen kezelhető haj vagy akár a hajhullás is. A természetes összetevőket - mint amilyenek a gyógynövények is - tartalmazó hajápoló készítmények nem csupán azért jók, mert kíméletesek a haj és a fejbőr számára, hanem azért is, mert használatuk általában környezetkímélőbb megoldás is, mint a hagyományos készítményeké.
Az asztalosok és ácsok munkája évszázadok óta alapvető szerepet játszik az építkezéseken és a mindennapi életben is. Ezen szakmák képviselői nemcsak a fa megmunkálásának mesterei, hanem egyre inkább a fenntarthatóság előmozdítói is.
Meglehetősen kellemetlen érzés beülni egy jéghideg autóba egy dermesztően hideg téli reggelen. A modern gépjárművekben persze az olyan extráknak köszönhetően, mint az ülésfűtés, hamar komfortossá válik a helyzet. De vajon mit tehet az, akinek régebbi típusú gépkocsija van?
Kedves Hajni! Látni kellene a két kisgekkót, könnyen lehet valamilyen betegség okozza a rosszkedvüket. Érdemes lenne egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz elvinni őket. Üdv-Éva
Üdvözlöm! Félreértés van. Az UV fény a bőrben a D vitamin szintézisét segíti elő! A d vitamin aztán segítiti a szájon át felvett kalcium beépülését. Tehát nem közvetlenül hanem közvetve van szerepe a kalcium anyagcseréjében. Szájon át adott egyben lefagyasztott kishalban mind d vitamin mind kalcium (és minden egyéb is) megvan - Amennyiben ezzel tápláljuk kis teknősünket mind a kalciumot mind a d vitamint szájon át visszük be szervezetébe, ami van olyan jó mint a napfényből szintetizált d vitamin... SZÓVAL az UV izzó nem létszükséglet! Ugyanakkor valamilyen melegítőlámpával kell rendelkeznünk, mert a teknősök szeretnek napozni... Elsősorban azonban a meleget, majd a fényt és csak 3 szinten értékelik az extra uv sugarakat... Tehát összegezve az UV izzó jó dolog, de nem szükséges a jó teknőstartáshoz... ÜDv-Éva
Kedves Érdeklődő, Fiatal korban gyakran előfordul kutyáknál, hogy hánynak az autózás közben. Ezt sokszor még kinőhetik, illetve megszokják az autózást. Érdemes néha egy-egy kellemes programot is az autózáshoz kötni. Sajnos azonban az is előfordul, hogy egy kutya nagyobb korában is hány az autózáskor, úgynevezett "utazási betegségben" szenved. Ebben az esetben állatpatikákban kaphatók különböző tablettás készítmények, amiktől azt várjuk, hogy ne hányjanak és nyugodtabbak legyenek utazáskor. Sajnos ez sem mindig segít. az utazási betegséget lehetséges homeopátiával kezelni, az alábbi cikkben mindent megtalál: Az utazási betegség homeopátiás kezelése
Ez egy speciális szemészeti szakkérdés, amibe nem célszerű beleütnie az orrát egy olyan állatorvosnak, aki ezzel a témával nem foglalkozik nap mint nap. A kérdésére azt tudom ajánlani, hogy ha az a kolléga, aki megnézte és ezt a diagnózist felállította, nem kifejezetten szemészettel foglalkozik, akkor esetleg mutassa meg olyannak, aki igen. Ha beírja a google kerősőjébe, hogy "kutya szemészeti szakrendelés", sok találatot fog kapni, amiből választhat.
Ivartalanító műtét után melegre van szüksége az állatnak, általában csak az első napon, de van olyan állat is, amelyiknek hosszabb időn át. Az első nap csak ihat, második naptól fogva ehet is. A műtét után 48 órán keresztül hányás, levertség, étvágytalanság előfordulhat. Ha 48 órán túl még mindig nem kielégítő a cica állapota, akkor állatorvosnak kell látnia a beteget!